zakopane-krupowki
26 lipca 2018

Kategoria:
Inne

Zakopane – najlepszy wybór na wypoczynek dla rodzin z dziećmi

Zakopane to zdecydowanie najpopularniejsza z górskich miejscowości turystycznych w Polsce i jednocześnie największy ośrodek sportów górskich na terenie kraju. To idealne miejsce na wypoczynek w gronie rodziny – zarówno latem, jak i zimą. Co warto zobaczyć i jak atrakcyjnie spędzać czas w stolicy polskich Tatr?

Krupówki

Położone w centrum Krupówki to nie tylko najważniejsza ulica Zakopanego, ale również jego wizytówka.

Wzdłuż nich znajdziemy wiele bardzo ważnych dla miasta miejsc, między innymi Muzeum Tatrzańskie im. Tytusa Chałubińskiego, galerię figur woskowych oraz Dworzec Tatrzański, których choć nie należy do infrastruktury komunikacyjnej, jest bardzo ciekawym zabytkiem – mówi przedstawiciel Willi ExcelsiorPonadto na Krupówkach znajdziemy wiele sklepów z pamiątkami oraz restauracji, a także możemy przejechać się dorożką lub zrobić sobie zdjęcie z misiem.

Kasprowy Wierch

Stąd rozciąga się jeden z najwspanialszych widoków na Tatry. Na Kasprowym funkcjonuje kolejka, która wozi turystów na szczyt i z powrotem. Chętnych na wycieczkę nie brakuje, dlatego jeśli nie chcemy spędzić zbyt dużo czasu w kolejce do kas biletowych, możemy zakupić bilety w Internecie. Należy pamiętać, że niezależnie od pory roku na szczycie jest bardzo zimno, dlatego nawet latem warto zaopatrzyć się w cieplejsze ubrania.

Gubałówka

Kolejna góra, na którą możemy wjechać kolejką. W sezonie letnim na zboczach Gubałówki organizowanych jest sporo ciekawych atrakcji, między innymi dwie zjeżdżalnie – grawitacyjne, po której zjeżdża się na specjalnych wózkach oraz długi Góralski Ślizg. Obie dostarczą doskonałej rozrywki całej rodzinie.

Giewont

Najsłynniejsza góra w Polsce, często – choć całkowicie błędnie – uważana za najwyższy szczyt na terenie kraju. Giewont swoją sławę zawdzięcza między innymi charakterystycznej rzeźbie, upodabniającej go do sylwetki leżącego człowieka. Powszechnie znana legenda głosi, że Giewont to śpiący rycerz, którzy przebudzi się, kiedy Polska znajdzie się w wielkim niebezpieczeństwie. Inna wersja legendy głosi, że w chwili zagrożenia z licznych jaskiń w zboczach góry wyjdą dotychczas uśpieni rycerze. Niezależnie od tych opowieści Giewont jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla miłośników turystyki górskiej oraz wspinaczki. Górę możemy podziwiać również z odległości – widok na nią rozciąga się z centrum Zakopanego, czyli Krupówek.

Zespół dworsko-pałacowy w Kuźnicach

Można się tutaj dostać pieszo po drodze z Kasprowego Wierchu. Wstęp do wchodzących w skład zespołu spichlerza i wozowni jest bezpłatny. Na szczególną uwagę zasługuje wozownia, w której znajduje się ciekawa kolekcja wypchanych zwierząt, żyjących w Tatrach.