3 grudnia 2019

Kategoria:
Inne

Zagraniczne podróże służbowe. Jak zorganizować lot?
5 (100%) / 1 głosów

Zagraniczne podróże służbowe. Jak zorganizować lot?

Organizacja zagranicznej podróży służbowej to nie lada wyzwanie, nawet dla doświadczonych podróżników. Podróż służbowa wymaga odpowiedniego przygotowania i przemyślanego planu, ponieważ najczęściej obejmuje dojazd na lotnisko, rezerwacje biletów oraz hoteli i miejsc spotkań biznesowych. O czym więc pamiętać i jak zabrać się za organizację zagranicznej podroży służbowej? 

Niewątpliwie najważniejszym punktem wyjściowym podczas planowania podróży jest ustalenie dokładnego terminarza spotkań. Jest to o tyle ważne, że na jego podstawie będziemy rezerwować datę wylotu oraz przylotu, czy też noclegi w hotelach. Pamiętajmy również, aby jak mówią specjaliści z firmy CST Lotnicze:

Wybierać loty do miast, w możliwie jak najbliższej odległości od miejsca spotkania, ponieważ skróci to czas męczących transferów.

Tak samo ma się kwestia związana z noclegiem. Jeśli miejsce spotkania jest odgórnie narzucone, to wybierzmy hotel jak najbliżej tej lokalizacji. Dzięki temu zaoszczędzimy czas poświęcony na dojazdy. 

Rezerwacja biletów lotniczych- jak zrobić to sprawnie?

Jeśli mamy już dokładny plan spotkań, to możemy dokonać rezerwacji biletów lotniczych. Starajmy się wybierać loty bez przesiadek, aby podróż była jak najmniej męcząca i uciążliwa. Dodatkowo, aby zaoszczędzić czas podróżujących wybierzmy opcję ekspresowej odprawy. Czas podczas lotu również można efektownie wykorzystać. Przykładowo podróżujący mogą otrzymać agendę spotkań, z którą będą mogli się zapoznać oraz przygotować do spotkań.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Podczas organizacji podróży służbowej warto też pamiętać, że jeśli zaplanowane spotkanie jest wcześnie rano to warto zarezerwować lot o takiej godzinie, aby mieć możliwość swobodnego dotarcia do celu bez zbędnego pośpiechu. W takim przypadku doskonale sprawdzi się lot wcześniejszego dnia, aby zapas czasu na dotarcie na spotkanie był komfortowy. W dodatku po długiej podróży, warto mieć czas na wypoczynek, czy też odświeżenie się. Przyjście na spotkanie z bagażem i zmęczeniem na twarzy nie będzie świadczyć o naszym profesjonalizmie. Jeśli nie czujemy się na siłach, aby podjąć wyzwanie, jakim jest organizacja lotu i podróży zagranicznej możemy skorzystać z usług wyspecjalizowanych firm. Dzięki nim organizacja podróży służbowej, nie będzie dla nas stresująca, a co najważniejsze zostanie zorganizowana na najwyższym poziomie.