zestaw dentystyczny dla psów
3 lutego 2022

Kategoria:
Inne

Z jakich elementów składają się zestawy dentystyczne dla psów? 

Zwierzęta również mogą borykać się z różnymi problemami z uzębieniem. Radzenie sobie z takimi komplikacjami wymaga dysponowania odpowiednimi narzędziami, które powinny pojawiać się w każdym gabinecie weterynaryjnym. Występują one w specjalnych zestawach, pozwalając na skompletowanie wszystkich przyrządów w łatwy sposób. Co dokładnie wchodzi w skład takich produktów?

Co można znaleźć w zestawach dentystycznych dla psów? 

Dokładny skład zestawów dentystycznych dla psów różni się w zależności od wybranego kompletu. Na ogół jednak są to produkty niezbędne do wykonania podstawowych zabiegów dotyczących małych zwierząt. Zwykle w zestawach dentystycznych znaleźć można takie narzędzia, jak:

  • dźwignie skrzydełkowe w różnych rozmiarach,
  • kleszcze ekstrakcyjne,
  • kleszcze do usuwania kamienia nazębnego,
  • sondy dentystyczne,
  • podważki do okostnej z nożem,
  • skaler skrobak poddziąsłowy,
  • skaler skrobak naddziąsłowy.

Warto, by wszystkie elementy tego typu były zapakowane w funkcjonalne pudełko, pozwalające na bezpieczne przechowywanie i posegregowanie. Dzięki temu nie pogubią się one podczas regularnego stosowania, a ich używanie będzie wygodniejsze. Takie zestawy dentystyczne dla psów występują w różnych wariantach, dlatego warto zastanowić się nad swoimi potrzebami, zanim zakupisz jeden z nich.

Na co zwrócić uwagę, wybierając zestawy dentystyczne dla psów? 

Przed wyborem odpowiedniego zestawu dentystycznego dla psów należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Kluczowa jest oczywiście jakość wykonania. Muszą to być narzędzia wytrzymałe, które pozwolą na komfortowe stosowanie przez długi czas. Trzeba również pamiętać, że powinny być one poddawane regularnej sterylizacji. Produkty wykonane z dbałością o najmniejsze detale znajdziesz m.in. w sklepie Fit-vet.

Znaczenie mają także rozmiary poszczególnych narzędzi. Powinny być one dostosowane do wykorzystywania w przypadku różnych ras. Trzeba bowiem pamiętać, że niektóre psy są małe, a inne – znacznie większe. Narzędzia muszą więc być na tyle funkcjonalne, by pozwalać na łatwe przeprowadzanie zabiegów bez względu na rasę i rozmiar zwierzęcia.

Przed zakupieniem produktu warto także zapoznać się z dokładną zawartością całego zestawu. W razie konieczności można zapytać producenta o szczegóły, dotyczące m.in. materiałów zastosowanych do stworzenia konkretnych narzędzi. W ten sposób będziesz mieć pewność, że spełnią one Twoje oczekiwania.