29 sierpnia 2017

Kategoria:
Inne

Czy wysyłka kurierem jest lepsza od pocztowej

Branża przesyłek kurierskich rozwija się bardzo dynamicznie. Na rynku działa wiele firm świadczących usługi kurierskie. Paczkę można wysłać także za pośrednictwem poczty, jednak pierwsza opcja ma zdecydowanie więcej zalet. Przedstawiamy powody, dla których warto zdecydować się na przesyłkę kurierską.

Termin dostawy

Pierwszą zaletą wysyłki kurierem jest czas, w którym dociera ona od adresata do odbiorcy. Nie da się ukryć, że paczka dostarczona przez kuriera dostarczana jest do punktu docelowego o wiele szybciej, niż ta wysłana pocztą.

Choć poczta bardzo stara się podnieść swoją terminowość, to jednak wciąż zdarza się, że wysyłka za jej pośrednictwem rozciąga się w czasie, czego efektem są liczne opóźnienia. Dlatego, jeśli zależy wam na tym, by przesyłka dotarła na czas, powinniście powierzyć ją kurierowi – radzi nasz rozmówca repezentujący firmę TUWYSYŁAM.PL .

Bezpieczeństwo

Decydując się na usługi firmy kurierskiej można być spokojnym o to, czy przesyłka dotrze na miejsce. W przeciwieństwie do poczty, tego typu firmy korzystają ze specjalnych informatycznych systemów monitorowania przesyłki na całej trasie od nadawcy do odbiorcy. Na poczcie przesyłki przeważnie sortowane są ręcznie przez pracowników, co wiąże się z ryzykiem pomyłki.

Ponadto, firmy kurierskie udostępniają klientom narzędzia, dzięki którym można śledzić drogę przesyłki, podczas gdy poczta nie zawsze może zaoferować tak wygodne rozwiązanie (w przypadku przesyłek nierejestrowanych monitoring jest niemożliwy).

Oszczędność czasu

Przesyłki kurierskie niosą ze sobą liczne korzyści, jednak tą bardziej istotną jest możliwość zyskania cennego czasu. Jak sama nazwa sugeruje, w ich przypadku przesyłkę dostarcza kurier bezpośrednio do domu odbiorcy. Dzięki temu osoba, do której wysyłamy paczkę nie będzie musiała tracić czasu na czekanie w kolejce do okienka pocztowego z pozostawionym przez listonosza awizo. Nie będzie też zmuszona do odbierania jej w żadnym konkretnym punkcie. Jest to zdecydowanie opcja najwygodniejsza, dla której warto zdecydować się na usługi kuriera.

Pewność

Ostatnią, jednak nie najmniej ważną, zaletą przesyłek kurierskich jest pewność, że zostaną one dostarczone w określonym terminie. Jest to duże ułatwienie, dzięki któremu można spokojnie wysłać bliskiej osobie prezent tak, by otrzymała go konkretnego dnia. Jest to przydatne także wtedy, kiedy zachodzi potrzeba przesłania gdzieś ważnych dokumentów.

Co więcej, odbiorca przesyłki również otrzymuje konkretny komunikat, z którego dowiaduje się o terminie dostawy (przeważnie mailem lub smsem), dzięki czemu może rozplanować swój dzień z uwzględnieniem wizyty kuriera.

Co lepsze?

Podsumowując, wysyłka kurierem ma wiele zalet, które sprawiają, że jest ona znacznie wygodniejsza i o wiele szybsza, niż przesyłki pocztowe. Warto więc zdecydować się na tę opcję, aby mieć gwarancję, że wysyłana paczka bez problemów znajdzie się w rękach adresata.