wyspy warzywnicze
23 kwietnia 2019

Kategoria:
Inne

Wyspy warzywnicze – rozwiązanie nie tylko dla supermarketów

Ze względu na modułowy sposób łączenia, wyspy warzywnicze można dostosować do powierzchni różnego rodzaju. Kąt ułożenia koszy zapewnia dobrą ekspozycję oraz wygodne podnoszenie produktów. Tego typu ekspozycja najlepiej sprawdza się w supermarketach o dużych powierzchniach, jednak wyspy mogą być także przydatne w mniejszych sklepach lub w sprzedażowych stoiskach zewnętrznych.

Duża przestrzeń na warzywa

Wyspy warzywnicze sprawdzają się przede wszystkim w supermarketach ze względu na dużą powierzchnię korytarzy. Dzięki temu mogą one pomieścić znaczną ilość towarów. W ten sposób klienci mogą obchodzić je dookoła i samodzielnie dokonywać wyboru produktów. Podstawowa wersja wyeksponuje prawie półtorej tony warzyw. Ze względu na możliwość modułowego łączenia poszczególnych elementów, wyspę można dostosować do różnych korytarzy. Dzięki temu sklep będzie wykorzystywał powierzchnię w pełni.

Specjalista z firmy Iglootechnika w Warszawie dodaje: Wyspy warzywne zazwyczaj wyposażone są w kosze wiklinowe, które dbają o właściwy przewiew powietrza, a do tego lepiej eksponują produkty.

Wyspy w małych sklepach

Wyspy warzywnicze mogą być rozwiązaniem także dla małych sklepów. Jeśli powierzchnia jest wystarczająca, po środku może stać jeden moduł z produktem, który chcemy sprzedać najszybciej. W przypadku odpowiedniej ilości miejsca na zewnątrz sklepu, wyspa z warzywami i owocami może stać właśnie tam. Dzięki temu jeden rodzaj produktów nie musi zabierać miejsca w środku. Zewnętrzna wyspa warzywna to także dobre rozwiązanie dla małych budek i straganów z warzywami. Klient z daleka może zobaczyć ekspozycję warzyw, dzięki czemu zwiększa się szansa na dokonanie zakupu. Kontakt z powietrzem będzie także lepszy dla samych produktów, które dłużej pozostaną świeże.

Wyspy warzywnicze na zewnątrz

Ekspozycja warzyw sprawdza się również na wszelkiego rodzaju targowiskach. W zależności od dostępnego miejsca, sprzedawca może dostosować wyspę do swoich potrzeb. Dzieje się tak dlatego, że jest ona zestawem modułów regałowych. To rozwiązanie umożliwia stworzenie stoisk bezpiecznych i jednocześnie odpowiednio przestronnych dla klientów. Transport wyspy warzywniczej będzie łatwiejszy, jeśli w wyposażeniu znajdują się kółka. Tego rodzaju wyspa jest również łatwiejsza w sprzątaniu. Dodatkowo można wyposażyć ją w baldachim lub markizę, które będą chronić warzywa przed promieniami słonecznymi.