wysłodziny browarniane
14 stycznia 2021

Kategoria:
Inne

Wysłodziny browarniane z dostawą – udogodnienie dla każdego hodowcy

Każda hodowla trzody chlewnej lub bydła mlecznego mysi być zaopatrzona w odpowiednią ilość paszy i dodatków poprawiających jej wartości odżywcze. Z tego powodu w podobnych miejscach bardzo często kupuje się produkty z dowozem za pomocą specjalnych pojazdów. Dlaczego warto zainwestować w wysłodziny browarniane transportowane przez samego dystrybutora?

Czym są wysłodziny browarniane?

Wysłodziny browarniane to odpad powstający podczas produkcji piwa. Jego głównym zastosowaniem jest dodawanie do pasz dla bydła lub trzody chlewnej w celu zwiększenia ich wartości odżywczych. Młóto browarnicze składa się głównie z białek, witamin i włókien jęczmiennych. Może być ono spożywane zarówno w formie mokrej, jak i suszonej czy kiszonej, stanowiąc dodatek do pasz z kiszonką kukurydzianą, trawami lub roślinami strączkowymi.

– Wysłodziny browarniane mogą przyjmować różne formy. Najwygodniejszym wyborem jest postawienie na wersje suszone, które pozwalają na znacznie dłuższe przechowywanie niż młóto świeże. Takie produkty muszą być także odpowiednio transportowane – mówi specjalista z firmy Domino zajmującej się sprzedażą wysłodzin browarnianych z dowozem.

Niegdyś młóto było traktowane jako odpad, jednak w ostatnim czasie stało się popularnym dodatkiem do pasz wykorzystywanym przez coraz większą liczbę hodowli. Wszystko ze względu na wysoką zawartość składników odżywczych pożądanych w hodowli krów mlecznych oraz świń.

Dlaczego młóto browarnicze z dostawą się opłaca?

W dużych hodowlach trzody chlewnej lub bydła każdego dnia zużywa się wiele kilogramów paszy. Samodzielne transportowanie wysłodzin wymaga dysponowania odpowiednimi pojazdami, co często stanowi kosztowne i nieopłacalne rozwiązanie. Z tego powodu dobrym pomysłem jest korzystanie z ofert sklepów, które organizują dowóz swoich produktów do dowolnej lokalizacji na terenie całego kraju.

Młóto browarnicze musi być przewożone z zachowaniem odpowiednich warunków. Podczas takiego transportu konieczne jest wykorzystanie specjalnych samochodów, które nie zawsze wchodzą w skład wyposażenia hodowli. Wybieranie dodatków do pasz z dostawą jest zatem bardzo wygodnym rozwiązaniem. Warto jednak decydować się na produkty od sprawdzonych firm, które widnieją w odpowiednich rejestrach i przestrzegają przepisów związanych z gospodarowaniem odpadami oraz żywnością dla zwierząt hodowlanych.

Młóto browarnicze w dalszym ciągu nie jest towarem na tyle dostępnym, by można było go kupić w odległości kilku kilometrów od każdej hodowli. Z tego powodu wybieranie sklepów działających na terenie całej Polski daje możliwość skorzystania z produktu przez osoby, które nie są w stanie samodzielnie zorganizować transportu z innego województwa. Jeśli decydujesz się na zamówienie wysłodzin z dowozem, dobrym pomysłem jest zakupienie większej ilości na raz. W sytuacji, gdy dysponujesz odpowiednią przestrzenią do przechowywania zapasu dodatków do paszy, taki krok pozwoli na jeszcze skuteczniejsze zminimalizowanie kosztów.