10 grudnia 2018

Kategoria:
Inne

Wynajem dźwigu – kiedy okaże się konieczny?

Dźwigi to jedne z najbardziej uniwersalnych maszyn wykorzystywanych na placach budowy, w przypadku różnych prac na wysokościach oraz przy wielu innych okazjach. Urządzenia te pozwalają na wznoszenie nawet na znaczne wysokości zarówno ładunków, ja również osób. Kiedy dokładnie konieczne staje się posługiwanie dźwigiem i dlaczego warto zdecydować się na opcję wynajmu tego typu maszyn?

Dźwigi do zadań specjalnych

Chociaż dźwig kojarzy się z wysokim żurawiem charakterystycznym dla placów budowy, w rzeczywistości wyróżniamy wiele rodzajów tego typu urządzeń podnoszących. Każdy z nich różni się konstrukcją i przeznaczeniem, dzięki czemu można dobrać maszynę odpowiadającą specyfice danego zadania. W ofertach renomowanych firm zajmujących się wynajmem dźwigów, jak np. firma Lisowski z Poznania, znajdziemy następujące rodzaje tego rodzaju urządzeń:

  • Dźwigi samochodowe – maszyny montowane na podwoziu samochodowym, nadające się do przeładunków czy też prac montażowych;
  • Żurawie samojezdne – zaletą tego typu żurawi jest mobilność, czyli możliwość przemieszczania np. na placu budowy;
  • Podnośniki koszowe – umożliwiają transport pracowników na wyższe poziomy, przydatne np. przy montażu reklam.

Kiedy warto skorzystać z oferty wynajmu dźwigu?

Nie ulega wątpliwości, że do głównych zastosowań dźwigów należą szeroko pojęte prace budowlane. Dźwigi wykorzystywane są na różnych placach budowy, nie tylko przy wznoszeniu domów i innych budynków, ale również konstrukcji stalowych, masztów i innego rodzaju obiektów. Jak się jednak okazuje, konieczność wynajęcia dźwigu może wiązać się nie tylko z planowanymi pracami budowlanymi. Tego typu urządzenia przydają się bowiem również w różnego rodzaju pracach wysokościowych, takich jak np. montaż reklam czy też czyszczenie obiektów. Doskonale nadają się również do przenoszenia ciężkich towarów np. przy rozładunku czy przeładunku dóbr – tu szczególnie chętnie wykorzystuje się dźwigi samochodowe. Tego typu maszyny służą również do prac montażowych czy instalacyjnych. Oprócz tego przy pomocy dźwigów wykonuje się tak nietypowe zadania, jak np. ustawianie silosów.

Wynajem dźwigu – dlaczego to się opłaca?

Dlaczego w powyższych sytuacjach warto zdecydować się właśnie na wynajem dźwigu, a nie jego zakup? Wynajem to bowiem oszczędność czasu i pieniędzy. Za niewielką cenę uzyskujemy potrzebny sprzęt na określony czas, nie trzeba się przy tym zajmować sprawami związanymi z konserwacją czy serwisem maszyn. To dobre rozwiązanie np. dla firm budowlanych, montażowych czy też magazynów, które potrzebują dźwigów do zadań krótkoterminowych.