dźwig
26 kwietnia 2018

Kategoria:
Inne

Wynajem dźwigów i podnośników koszowych. Jakiej firmie warto zaufać?

Dźwigi czy podnośniki koszowe są niezbędne podczas wykonywania wielu prac budowlanych. Jeśli więc nie ma ich na stanie, należy pomyśleć o ich wynajmie. Tak duże urządzenie wypożycza się przede wszystkim firmom. Jednak, jak zawsze, również i w tym przypadku warto pamiętać, aby zachować sporę dozę ostrożności przy wyborze firmy, od której dźwig czy podnośnik koszowy się wynajmie.

Zalety wynajmu dźwigów

Oczywiście sam wynajem ma swoje wady i zalety. Z jednej strony łączy się z niskim kosztem nabycia danego urządzenia na określony czas. Firmy wynajmujące na ogół oferują natychmiastową dostępność i wysoką jakość sprzętu – tak jest przykładowo w przypadku działającej w całej Polsce firmy Regan. To świetne rozwiązanie, gdy prace budowlane są wykonywane w różnych zakątkach kraju. Nie trzeba wówczas wydawać pieniędzy na transport. Wynajem dźwigu może okazać się rozwiązaniem bardzo opłacalnym. Wiąże się to jednak, rzecz jasna, z pewnymi kosztami. Jednak w przypadku wynajmu krótkotrwałego nie są one zbyt wygórowane.

Co powinniśmy ustalić przed wynajmem?

Firma wynajmująca dźwigi i podnośniki koszowe powinna oczywiście służyć w tym zakresie radą. Nie każdy w końcu musi mieć specjalistyczną wiedzę na ten temat. To technolog powinien określić jaki podnośnik sprawdzi się w danej sytuacji. Wystarczy poinformować go o wielkości placu budowy, warunkach terenowych czy przeznaczeniu danej maszyny. W przypadku korzystanie z usług doświadczonych firm nie trzeba się więc bać o pomyłkę. Warto stawiać na współpracę ze sprawdzonymi przedsiębiorcami, którzy posiadają renomę. Ta zasada sprawdza się w zdecydowanej większości przypadków.

Niezbędna umowa wynajmu

Zawsze też powinno się podpisać z firmą wynajmującą stosowną umowę. Z przedstawionymi dokumentami należy się przy tym dokładnie zapoznać. Trzeba bowiem wiedzieć, jakie są warunki wynajmu oraz odpowiedzialność za wypożyczony sprzęt. Warto także pamiętać, że w przypadku wynajmu tak dużych urządzeń, jak podnośniki koszowe czy dźwigi nie zawsze możliwe jest uzyskanie bardzo niskiej ceny. Całkowite koszty wypożyczenia dźwigu uzależnione są od typu urządzenia, jego wysięgu czy dodatków, które będą wykorzystywane razem z nim na budowie.  Duże znaczenie ma także czas. W praktyce trudno przewidzieć termin zakończenia budowy, gdyż zawsze może zdarzyć się coś nieprzewidzianego. Dobrze jest więc zdecydować się na usługi firmy, która w razie konieczności przedłuży czas wynajmu urządzenia na kolejnych kilka dni czy tygodni.