Apartamenty na doby
5 lipca 2019

Kategoria:
Inne

Wynajem apartamentu na doby. Jak to wygląda w praktyce?

Przyjeżdżając do obcego miasta, ma się do wyboru kilka rodzajów obiektów noclegowych. Obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem stanowiącym alternatywę dla hoteli są apartamenty na doby. Czemu tak wiele osób decyduje się na taki nocleg? Dowiedz się, jakie konkretnie korzyści ma wynajem mieszkania na doby oraz czym różni się taki nocleg od spania w hotelu, hotelu lub pensjonacie.

Czemu warto zdecydować się na nocleg w apartamencie na doby?

Wiele osób decyduje się na nocleg na doby, gdyż w porównaniu z noclegiem w hotelu, z reguły jest on tańszy. Do tego bardzo często oferuje więcej niż hotel, gdyż często wyposażony jest np. w kuchnię lub oddzielny pokój dla gości (często bez uiszczania dodatkowej opłaty), przez co łącznie ma czasem ok. 50 m2.  Wiele osób, korzystających z tego typu noclegów, zachęca do skorzystania z nich, gdyż według nich dają możliwość poczucia się, jak mieszkaniec danego miasta. Apartamenty na doby umożliwiają tzw. wtopienie się w tłum, zamiast przebywanie wśród innych przyjezdnych, jak to ma miejsce np. w hotelu. Ponadto, wynajem na doby umożliwia interakcje z gospodarzem – bardzo często wynajmujący pomagają w zorganizowaniu wycieczki, doradzają co zwiedzić, gdzie zjeść itd. Oczywiście decydując się na apartamenty na doby, należy liczyć się z tym, że najczęściej nie znajdzie się w nich basenu, salonu masażu bądź innych udogodnień, które dostępne są w hotelach. Niemniej jednak, warto zdecydować się na tego typu wynajem i sprawdzić, czy ta opcja noclegu będzie spełniała wszystkie potrzeby.

Jak wygląda w pracy wynajem noclegu na doby?

Krótkoterminowy wynajem mieszkań jest obecnie bardzo popularny, dlatego też znalezienie tego typu noclegu jest bardzo proste. Gdy już wybrało się konkretny nocleg, warto zapoznać się z zasadami pobyt.

Najważniejszą kwestię stanowi czas pobytu, czyli zakwaterowanie i wykwaterowanie. Zazwyczaj dobra rozpoczyna się o godz. 15 pierwszego dnia, a kończy następnego o godz. 11 – podkreśla specjalista z Planet Hostel z Warszawy.

Ponadto, warto również zorientować się, co konkretnie otrzymuje się w cenie noclegu. Należy przede wszystkim zwrócić uwagę, czy w mieszkaniu będzie aneks kuchenny oraz wyposażenie takie jak np. mikrofalówka, pralka i Wi-Fi. Najpopularniejszym rozwiązaniem są apartamenty z dwoma pokojami – sypialnią, aneksem z pokojem dziennym oraz łazienką. Co warto podkreślić, to ciekawym udogodnieniem jest to, że apartamenty serwują także śniadania dla gości np. w znajdującym się i należącym do właściciela hostelu obok.