29 czerwca 2017

Kategoria:
Inne

W wykonywaniu jakich prac najlepiej się sprawdzą dźwigi samochodowe?

Dźwigi samochodowe, żurawie hydrauliczne czy podnośniki koszowe. Są to elementy wykorzystywane w różnych dziedzinach przemysłu, dlatego dużym powodzeniem cieszą się wypożyczalnie tego typu sprzętu. W poniższym artykule przybliżamy zakres czynności, jakie można wykonać za pomocą dźwigów samochodowych.

Łatwe w montażu

Dźwigi samochodowe można w łatwy sposób zamontować w pomieszczeniu ze względu na fakt, że nie wymagają zaawansowanych konstrukcji do ukrycia ich mechanizmu oraz przebudowy hali montażowej. Ponadto nie uszkadzają infrastruktury budynków. Poszczególne modele dźwigów samochodowych różnią się między sobą możliwościami udźwigu, wymiarami kabiny oraz dźwigu.

Przydatne na budowie oraz w lesie

Ich różnorodne wymiary pozwalają na przewożenie samochodów między kondygnacjami budynków oraz zastosowanie w serwisach samochodowych. Dużą rolę odgrywają w budownictwie – umożliwiają przenoszenie, podnoszenie oraz transport ciężkich elementów. Trudno bez nich wyobrazić sobie prace na wysokościach, ponieważ człowiek na pewno nie poradziłby sobie z niektórymi materiałami budowlanymi.

Dźwigi samochodowe umożliwiają także zaparkowanie auta w podziemnym parkingu. Jednakże są one wykorzystywane nie tylko w transporcie lub na budowie. Korzysta się z nich np. w pracach leśnych – przy załadunku i rozładunku drewna, co znacznie ułatwia widoczność miejsca podczas pracy, a także w branżach przemysłowych, np. w recyklingu.

Dostępne również na wynajem

Usługi dźwigowe, w tym wynajem dźwigów samochodowych, żurawi samojezdnych oraz podnośników koszowych, są od kilkunastu lat specjalizacją firmy Lisowski, która dysponuje rozbudowanym zapleczem dźwigów. Dostępność maszyn o różnych parametrach technicznych wpływa na zaspokojenie indywidualnych potrzeb każdego klienta, co w połączeniu z profesjonalnym doradztwem i fachową obsługą składa się na pozytywny wizerunek firmy.