noc w delegacji
26 października 2018

Kategoria:
Inne

Wyjazd w delegację. Gdzie zatrzymać się na nocleg?

Nawet jeśli wyjazd służbowy obejmuje tylko jeden nocleg, warto zadbać o to, by zarezerwować go w obiekcie, który pozwoli delegatowi należycie wypocząć i przygotować się do wypełnienia czekających go obowiązków w postaci konferencji, prezentacji czy spotkań biznesowych. Ma to jeszcze większe znaczenie w przypadku delegacji kilkudniowych. Na jakie cechy hotelu warto więc zwrócić uwagę?

Lokalizacja

Jedną z najważniejszych kwestii jest jego usytuowanie. Dogodny dojazd do wszystkich miejsc interesujących nas z punktu widzenia załatwianych służbowo spraw okazuje się nie mniej istotny niż możliwość sprawnego dotarcia do hotelu z innego miasta zarówno samochodem, jak i środkami transportu zbiorowego, takimi jak samolot, autobus czy pociąg.

Z drugiej strony obiekt noclegowy nie powinien znajdować się w ścisłym centrum miasta ani tuż przy ruchliwej drodze, w przeciwnym razie trudno będzie stworzyć w nim warunki sprzyjające skupieniu i regeneracji sił. Przykładem świetnej lokalizacji jest wrocławski hotel Sleep, położony w cichej i spokojnej dzielnicy, ale zarazem w niewielkiej odległości od obwodnicy miasta i zaledwie 7 km od jego centrum.

Biznes na miejscu

Bardzo dobrym logistycznie pomysłem może być też organizacja spotkań biznesowych czy nawet konferencji w samym obiekcie, o ile tylko pozwala na to jego infrastruktura. Z pewnością warto zapytać o taką możliwość. Jeśli zaś hotel dysponuje odpowiednio wyposażoną salą konferencyjną, koniecznie dowiedzmy się, czy zadba też o gastronomiczną stronę całego wydarzenia, dzięki czemu jego uczestnicy będą mogli pokrzepić się między poszczególnymi częściami negocjacji czy szkoleń.

Śniadanie na czas

Obecność hotelowej restauracji na poziomie to zresztą czynnik, który trzeba wziąć pod uwagę, szukając noclegu służbowego w każdym praktycznie wypadku. Możliwość zjedzenia smacznego, pożywnego śniadania i wypicia kawy bez potrzeby szukania po okolicy lokali świadczących tego typu usługi to przecież oszczędność jakże cennego w delegacji czasu i minimalizacja ryzyka spóźnień na ważne spotkania.

Po godzinach

Istotne jest także wyposażenie samego pokoju hotelowego. Chodzi nie tylko o wygodne łóżko, na którym można się dobrze wyspać, ale też o kącik do pracy w postaci fotela i biurka oraz oczywiście dostęp do Internetu. Czasem przecież do ostatniej chwili dopieszcza się szczegóły wygłaszanej na następny dzień prezentacji. Jeśli zaś delegat ma wolny wieczór, powinien mieć możliwość zrelaksowania się w zaciszu hotelowego pokoju przed telewizorem z bogatą ofertą kanałów, które umilą mu czas.