19 grudnia 2019

Kategoria:
Inne

Wyjazd busem jako alternatywa dla samolotu

Podróżowanie i poznawanie nowych miejsc to jeden z ulubionych sposobów na spędzanie wolnego czasu. Nieodłącznym elementem podróży jest oczywiście transport. Często wybieramy własny samochód, samolot lub podróż autobusem. Jednak dla tych, którzy nie lubią latać samolotami, doskonałą alternatywą będzie wybór busa, szczególnie jeśli podróżujemy do kraju, którego nie znamy. Jakie zalety posiada podróżowanie busem i dlaczego warto wybrać ten środek transportu? 

Wiele firm transportowych oferujących międzynarodowe przewozy osób busami oferuje bardzo atrakcyjne ceny biletów. Jest to świetna alternatywa jeśli kupujemy bilety na ostatnią chwilę. Bilety lotnicze w takim przypadku będą znacznie droższe od biletów autobusowych. Dlatego, zanim zdecydujemy się na środek transportu, szczególnie podczas podróży nieplanowanej, dużo wcześniej porównajmy ceny biletów. Szczególnie dużo zyskujemy, jeśli chcemy przewieźć większą ilość bagażu. Do busa z powodzeniem zapakujemy dwie walizki, bez dodatkowych i wysokich opłat za nadbagaż.

Bezpośredni dojazd do celu oraz częste połączenia

Jak mówią specjaliści z firmy A&W Trans niewątpliwie największą zaletą podróży busami jest to, że zawożą nas one pod konkretny adres lub do centrum miasta. Tego zdecydowanie nie zapewni nam podróż samolotem, ponieważ lotniska zazwyczaj oddalone są  o kilkadziesiąt kilometrów od miast i terenów mieszkalnych, co wiąże się z dojazdem. Natomiast busy często odjeżdżają nawet z mniejszych miejscowości. Przewoźnicy busów oferują również znacznie większą częstotliwość połączeń z mniej popularnych miast oraz regionów turystycznych w porównaniu do połączeń samolotowych. Dzięki temu możemy zdecydować się na spontaniczny wyjazd. 

Różnice w komforcie podróży

Podróże busem nie wymagają od nas dużo wcześniejszego przybycia na dworzec. Zazwyczaj wystarczy, jak pojawimy się 20 minut przed odjazdem. Jest to wystarczający czas, aby spakować bagaże, okazać bilety i usiąść wewnątrz busa. Dodatkowo, podróżując busem bądź autokarem mamy możliwość poproszenia kierowcy o zrobienie przerwy i zatrzymania się na kilka minut, by odpocząć. Co więcej, busy wyposażone są w wygodne i regulowane fotele, oraz coraz częściej spotykane jest bezpłatne połączenie z siecią Wi-Fi. Jeśli więc interesuje Cię podróż busem do Danii, Francji, Hiszpanii czy też do innych krajów europejskich, zapoznaj się z ofertą przewozu osób busami. Taki wybór nie tylko pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze, ale również zagwarantuje bezpośredni dojazd do miejsca docelowego oraz wygodną podróż.