2 stycznia 2020

Kategoria:
Inne

Wyjazd biznesowy w góry jako forma integracji

Wędrówki, gry i zabawy terenowe czy wieczór tematyczny- to tylko niektóre z możliwych form integracji, które można zorganizować w górach. Jeśli chcesz w profesjonalny sposób zaplanować wyjazd biznesowy, który pracownicy zapamiętają na długie lata, musisz go rozsądnie przemyśleć. Podpowiadamy więc, na co należy zwrócić uwagę.

Określ cel wyjazdu biznesowego

Wyjazdy integracyjne mogą podwyższyć poziom współzawodnictwa poprzez atrakcje zwiększające poziom adrenaliny i sportowej rywalizacji. Jeśli chcesz docenić grupę pracowników, która twoim zdaniem zasłużyła na nagrodę za ciężką pracę i zadowalające wyniki- rozważ, jakie formy relaksu mogą ich zainteresować i zmotywować do kolejnych działań na rzecz firmy. Ośrodki wczasowo-konferencyjne oferują coraz większą bazę biznesową i noclegową, która sprawdzi się zarówno w przypadku wyjazdu integracyjnego dla 30, jak i 150 osób- reszta zależy od twojej wizji tego wydarzenia.

Wybierz miejsce wyjazdu integracyjnego

Po sformułowaniu celu wyjazdu należy przystąpić do wyboru konkretnej lokalizacji. Najczęściej wybieranym miejscem do organizacji wyjazdu integracyjnego w górach jest stolica województwa małopolskiego, gdzie mieszczą się ośrodki wczasowo-konferencyjne, a okoliczne atrakcje i piękne widoki wpływają na pozytywny nastrój przyjezdnych. Jak twierdzi nasz rozmówca z grupy Turystyczno- Hotelowej Bel-Ami:

W przypadku wyjazdów integracyjnych najlepiej sprawdzają się ośrodki wyposażone w sale konferencyjne, ponieważ oprócz potrzebnego do krótkich przemówień czy prezentacji sprzętu technicznego, istnieje w nich także duża baza noclegowa przygotowana na przyjęcie zorganizowanych grup.

Choć Zakopane znane jest jako miasto typowo turystyczne, jego baza biznesowa jest na wysokim poziomie. Z tego względu jest chętnie wybierane przez firmy z całej Polski do organizacji szkoleń, konferencji, czy omawianych wyjazdów biznesowych.

Zadbaj o atrakcje dla pracowników

Podjęcie decyzji o wyborze Zakopanego, jako miasta, w którym odbędzie się wyjazd integracyjny, gwarantuje szereg atrakcji znajdujących się w okolicy. Zimowa stolica Polski jest dobrą bazą wypadową na wspólne wędrówki na Giewont, Kasprowy Wierch czy Rysy. Piękne widoki na Morskim Oku czy w Dolinie Kościeliskiej na pewno zapadną w pamięci niejednemu pracownikowi. Jeśli jednak zależy ci na integracji pracowników w mniejszym gronie i oprócz popularnych atrakcji szukasz bardziej kreatywnych form spędzania czasu – możesz sam zorganizować atrakcje dla pracowników. Gry terenowe z mapą miasta, podczas których sprawdzisz współpracę i zaangażowanie pracowników, wieczór z góralską muzyką, czy iekawe spotkanie z cenionym podróżnikiem to tylko niektóre z pomysłów, które uatrakcyjnią niejeden wyjazd biznesowy.