25 września 2017

Kategoria:
Inne

Jak wybrać dobry klej do drewna?

Obecnie mamy wokół siebie mnóstwo różnych surowców, a każdy z nich ma nieco inne właściwości. Z tego powodu do każdego typu materiału, a także do łączenia różnych ich rodzajów, powstają kleje odpowiadające konkretnym potrzebom. Tym, którego potrzebujemy dość często, jest klej do drewna. Czym się kierować, aby wybrać naprawdę dobry klej, który poradzi sobie z każdym domowym problemem?

Klej do drewna – niezastąpiony w każdym domu

Klej do drewna zapewne przynajmniej raz przydał się w każdym domu. Jeżeli nie – ten czas na pewno kiedyś nastąpi. W naszych domach jest wiele sprzętów i przedmiotów wykonanych z drewna. Czy to szlachetne i solidne drewno lite, czy to płyta wiórowa, której czasy świetności prędko miną – klej do drewna może je uratować.

W przeciętnym mieszkaniu pełno jest drewna – mówi specjalista z firmy CST-Technika.Meble to nie wszystko. Mamy także drewniane: drzwi, podłogi, karnisze, ramy obrazów i inne mniejsze czy większe dekoracje.

Każda z wymienionych rzeczy może zostać uszkodzona, a klej to niekiedy jedyny sposób, aby ją uratować. Ma on jednak więcej zastosowań. Kleje do drewna są używane przez osoby zajmujące się rękodziełem – zarówno hobbystycznie, jak i zawodowo.

Klej do drewna w sprayu

Ciekawą propozycją, jeśli chodzi o kleje użyteczne na co dzień w domu, jest klej do drewna Easy Home w formie sprayu. Klei on nie tylko drewno, ale też: fornir, laminaty i twardy plastik, cegłę, beton, korek, aluminium czy szkło, a nawet cienkie arkusze blachy – jest więc uniwersalny, jednak ze wskazaniem na drewno.

Bardzo wygodna forma sprayu przyspiesza i ułatwia nakładanie kleju. W mig przylega on  do powierzchni i zastyga, dlatego należy łączyć elementy bardzo precyzyjnie – raz zetknięte trudno będzie oderwać. Rozpylanie zapewnia równomierne pokrycie i minimalne wykorzystanie produktu, co sprawia, że jest on niesamowicie wydajny. Szybkość klejenia przyspiesza prace montażowe.

Jeśli chodzi o domowe naprawy oraz rękodzieło, klej ten sprawdzi się doskonale praktycznie wszędzie. Łączy drewno z: drewnem, materiałami drewnopodobnymi, betonem, metalem, tkaninami, filcem, skórą, tapicerką, papierem i plastikiem. Produkt cechuje duża odporność na działanie wysokich temperatur, dlatego z powodzeniem można go stosować do klejenia mebli kuchennych.

Korzystanie z kleju w formie sprayu to czysta (dosłownie!) przyjemność. Już po kilku minutach klej wysycha, a w ciągu kilku kolejnych w pełni się utwardza, zapewniając trwałość łączenia. Dla tych, który nie mają doświadczenia to klej w sprayu jest doskonałym wyborem ze względu na łatwą i szybką aplikację. A gdyby komuś mimo to zdarzył się wypadek przy pracy może użyć specjalnego zmywacza do kleju który sprawnie usunie pozostałości kleju nie uszkadzając powierzchni.

Tagi: , ,