Jak wybrać dobry hotel na szkolenie?
17 grudnia 2017

Kategoria:
Inne

Jak wybrać dobry hotel na szkolenie?

Czy szkolenie w hotelu to dobry pomysł?

Planując szkolenie dla pracowników, trzeba położyć szczególny nacisk na to, gdzie się ono odbędzie. Wybór miejsca może zaważyć na przebiegu i skuteczności nauki, bo o tych decyduje m.in. udostępniane wyposażenie oraz atmosfera, którą budują charakter miejsca i obsługa.

Jesteśmy przekonani, że szkolenie w hotelu to dobry pomysł, a doświadczenia naszych gości to potwierdzają – mówi specjalistka z Hotelu Remes w Opalenicy w Wielkopolsce. – Powierzenie organizacji szkolenia hotelowi zdejmuje z firmy wiele obowiązków. Nasza obsługa ma duże doświadczenie w tego typu wydarzeniach, a zaplecze konferencyjno-szkoleniowe pozwala zapewnić idealne warunki do zdobywania nowej wiedzy. Po części szkoleniowej pracownicy mogą wypocząć w komfortowych warunkach i swobodnie się integrować, co na pewno poprawi atmosferę w zespole i zachęci do dalszego podnoszenia kompetencji podczas kolejnych szkoleń.

Warto skorzystać z usług hotelu szczególnie podczas kilkudniowych spotkań szkoleniowych. Można je wówczas połączyć np. z konferencjami i rozrywkami integracyjnymi, aby urozmaicić program wyjazdu. Z pomocą obsługi hotelowej nawet napięty plan dnia uda się zrealizować bez żadnych problemów.

Czym powinien wyróżniać się idealny hotel na szkolenie?

Szkolenie wyjazdowe pozwala odpocząć od codziennego otoczenia i nie zaprzątać sobie głowy codziennymi sprawami – czy to zawodowymi, czy to prywatnymi. Odcięcie się od nich na krótki czas sprzyja skupieniu. Nic dziwnego, że szkolenia wyjazdowe cieszą się taką popularnością. Czym powinien wyróżniać się hotel doskonale przygotowany na przyjęcie szkolonych pracowników?

Przede wszystkim w takim miejscu powinna znajdować się dostatecznie duża sala konferencyjna zdolna pomieścić wszystkich uczestników. Od zapewnionych w niej warunków będzie zależało powodzenie nauki. Takie elementy, jak dostęp do Internetu, projektor i ekran, nagłośnienie, flipcharty, klimatyzacja to podstawa umożliwiająca sprawne prowadzenie szkolenia. Konieczne są też wygodne stoły i krzesła, które pozwolą spędzić dłuży czas bez zmęczenia.

Nawet podczas szkolenia nie samą nauką żyje człowiek. Przerwy na kawę i posiłek, a także czas wolny to doskonałe okazje do inspirującej wymiany wniosków, podczas której rodzą się nowe pomysły. Warto zapewnić pracownikom jak najlepsze warunki i twórczo zająć im czas, pozostawiając jednak dozę swobody.