25 kwietnia 2017

Kategoria:
Inne

Jak wybrać dobrego dostawcę artykułów higienicznych do firmy

Funkcjonowanie firmy opiera się nie tylko na właściwym dla branży specjalistycznym sprzęcie czy oprogramowaniu. Każde przedsiębiorstwo ma też stronę zupełnie przyziemną – należy dbać o czystość i higienę w miejscu pracy. To wiąże się z regularnym zakupem artykułów higienicznych w ilościach przekraczających zapotrzebowanie gospodarstwa domowego. Jak wybrać dostawcę?

Potrzeby higieniczne w firmach

W zależności od tego, jaką działalność prowadzi przedsiębiorstwo czy instytucja, różne będą potrzeby w zakresie higieny i czystości. Inne są typ i natężenie zabrudzenia na hali produkcyjnej, inne w biurze. Pewne artykuły są jednak potrzebne zawsze. Należą do nich wszelkiego rodzaju papiery toaletowe i ręczniki papierowe, urządzenia i ścierki do usuwania kurzu zarówno z mebli, jak i podłóg czy preparaty do mycia okien.

Aby zapewnić pracownikom minimum higieniczne, należy wyposażyć zaplecze socjalne przede wszystkim w papier toaletowy i ręczniki. W małych firmach, gdzie zużycie tych materiałów jest niewielkie, można pozwolić sobie na kupno w obrocie detalicznym (choć, oczywiście, nie jest to opłacalne rozwiązanie). W przypadku dużych firm i adekwatnie dużego zużycia warto poszukać dobrego sprzedawcy artykułów higienicznych, który zaproponuje stosowną relację ceny do jakości oraz regularne i terminowe dostawy. Jednym z nich jest www.duncan-papier.pl.

Czego oczekujemy od artykułów higienicznych dla firm?

Zakupy do firmy wyglądają nieco inaczej niż te domowe i papier toaletowy nie jest tu żadnym wyjątkiem. Kupującym zależy na wydajności, stąd papier dostępny w hurtowniach jest na ogół w większych rolkach niż „domowy”. Pozwala to na rzadszą wymianę materiałów oraz ułatwia przechowywanie.

Z racji tego, że przez firmę przewija się wiele osób, zarówno pracowników, jak i klientów, względy higieniczne nie dozwalają na używanie tkaninowych ręczników wielorazowego użytku. Konieczne są jednorazowe ręczniki papierowe. Powinny być one pakowane tak, aby ich przechowywanie było łatwe, a jedno załadowanie podajnika lub rolka wystarczały na długo. Stąd ręcznik papierowy często jest dystrybuowany w formie ciasno upakowanych arkuszy.

Potrzeby każdej firmy są nieco inne i mogą zmieniać się z czasem. Dlatego warto poszukać dostawcy z korzystnymi cenami i dobrymi opiniami, a także szeroką ofertą. Dobry dostawca materiałów higienicznych częściowo zdejmie z nas ciężar myślenia o tak podstawowych sprawach.