7 listopada 2017

Kategoria:
Inne

Jak wybrać dobrą szkołę prywatną?

Wybór odpowiedniej szkoły, do której będzie uczęszczało nasze dziecko, to nie lada wyzwanie, które spędza sen z powiek wielu rodzicom. Dość niski poziom państwowych szkół sprawia, że duża część rodziców decyduje się na wysłanie swoich pociech do szkół prywatnych. Warto wiedzieć, że także one charakteryzują się jednak dużym zróżnicowaniem poziomu nauczania i innych ważnych aspektów.

Dobra szkoła prywatna – na co zwracać uwagę?

Zanim zapiszemy nasze dziecko do wybranej szkoły prywatnej, warto ją wcześniej odwiedzić oraz zapoznać się z tym, co oferuje ona swoim uczniom. Niektóre szkoły zapewniają także możliwość bezpłatnego skorzystania z wybranych zajęć, co pozwoli zarówno nam, jak i naszemu dziecku na lepsze jej poznanie oraz stwierdzenie, czy spełnia ona nasze oczekiwania.

Wybór szkoły prywatnej powinien być zawsze dobrze przemyślany, gdyż pozwoli to na uniknięcie stresu związanego z koniecznością przeniesienia dziecka do innej placówki. W pierwszej kolejności powinniśmy zapoznać się z rodzajem i liczbą zajęć oferowanych przez daną szkołę. Jeśli nasze dziecko lubi języki obce, warto wybrać szkołę, która umożliwi mu ich naukę na wysokim poziomie. Taką szkołą jest na przykład szczecińska Niepubliczna Szkoła Podstawowa Promyk, która uczy języka angielskiego do poziomu egzaminów Cambridge.

To samo dotyczy sportu i innych zajęć edukacyjnych, w których nasze dziecko najchętniej uczestniczy. Szkoła prywatna to z reguły doskonała alternatywa dla tradycyjnych szkół państwowych, gdyż daje ona znacznie większe możliwości swoim uczniom. Pozwala rozwijać ich naturalne talenty oraz lepiej wybrać dalszą ścieżkę edukacji.

Jak znaleźć dobrą szkołę prywatną?

W naszym kraju funkcjonuje wiele szkół prywatnych. Są to placówki, które między sobą różnią się nie tylko wysokością czesnego, ale także poziomem nauczania i wieloma innymi aspektami. Na pewno nie warto wybierać szkoły prywatnej według ceny, gdyż niska cena zazwyczaj jest podyktowana pewnymi ograniczeniami. Nie po to bowiem posyłamy nasze dziecko do placówki prywatnej, aby jej poziom i warunki nauczania były zbliżone do szkół państwowych. Wysokość czesnego musi bowiem iść w parze z jakością nauczania, warto więc zapłacić nieco więcej, aby mieć pewność co do wysokiego poziomu szkoły. Przed zapisaniem dziecka do szkoły prywatnej koniecznie zapoznajmy się także z opiniami na jej temat innych rodziców. Znajdziemy je m.in. na forach internetowych naszego miasta oraz portalach społecznościowych. Warto jest także podczas wizyty w szkole „wypytać” o wrażenia spotkanych w niej rodziców. To pozwoli nam realnie ocenić daną placówkę oraz podjąć dobrą decyzję o jej wyborze.