29 sierpnia 2017

Kategoria:
Inne

Jak wybrać dobrą szkołę nauki jazdy?

Wbrew pozorom wybór odpowiedniej szkoły jazdy nie jest prostym zadaniem. Jest to o tyle trudniejsze, że w każdy większym mieście działa ich spora liczba, z czego każdy oferuje inne ceny za swoje kursy i posiada różny poziom zdawalności egzaminu. Jest jednak kilka podstawowych zasad, które powinniśmy wziąć pod uwagę poszukując szkoły, w której przejdziemy kurs przygotowujący do egzaminu na prawo jazdy.

Po pierwsze: cena

Koszt kursu to pierwsza rzecz, na którą patrzy osoba, która poszukuje odpowiedniej szkoły jazdy. Należy jednak pamiętać, że dobry kurs musi mieć odpowiednio wysoką cenę. Wpływa na nią bowiem ilość godzin nauki jazdy w terenie, koszt materiałów dydaktycznych, wynagrodzenie wykładowców zajęć teoretycznych oraz koszty utrzymania danej firmy prowadzącej kursy. Z tego też powodu powinniśmy szczególnie uważać na podejrzanie niskie ceny kursów, są one bowiem nie tyle atrakcyjną dla nas ofertą, ale świadczą o tym, że szkoła oszczędza na jakości lub ilości zajęć. Taka oszczędność może mieć negatywny wpływ na naszą możliwość zdania egzaminu. Wybierajmy więc szkoły nauki jazdy, w których koszt kursu jest rozsądny. Tylko w ten sposób będziemy mieli pewność, że płacimy za jakość i dobre przygotowanie do egzaminu. Tak jest na przykład w szczecińskiej szkole Nauka Jazdy Alien.

Po drugie: dokładne informacje

Jeśli wybraliśmy już ofertę szkoły nauki jazdy, na którą chcielibyśmy się zdecydować, powinniśmy osobiście odwiedzić placówkę, aby dowiedzieć się, jak dokładnie przebiegają zajęcia. Spytajmy przede wszystkim o ilość zajęć z teorii i o to, czy szkoła zapewnia materiały dydaktyczne oraz o długość trwania jazd próbnych. Pamiętajmy, że jedna jazda samochodem z instruktorem powinna trwać dokładnie 1 godzinę zegarową, jeśli szkoła oferuje zamiast tego 1 godzinę lekcyjną (to jest 45 minut), poszukajmy innej. Ważne w przypadku jazd jest także miejsce ich prowadzenia. Jazdy powinny odbywać się bowiem nie tylko na terenie miasta, ale także poza nim.

Po trzecie: egzaminy wewnętrzne

Najlepsza szkoła jazdy powinna oferować swoim kursantom tzw. egzaminy próbne. Dzięki temu uczestnik szkoleń będzie wiedział, jakie są jego słabe strony i będzie miał możliwość doszkolenia się w tym zakresie jeszcze przed pierwszym podejściem do oficjalnego egzaminu. Takie praktyki znacznie podnoszą poziom zdawalności egzaminu na prawo jazdy oraz dają możliwość lepszego przygotowania się do niego przez uczestnika, na czym korzysta i uczestnik – bo umie dobrze prowadzić samochód i jest zadowolony – i szkoła jazdy, bo w im większa zdawalność, tym lepsza opinia o samej szkole.