robot do koszenia trawy
25 kwietnia 2020

Kategoria:
Inne

Wybór robota do koszenia trawy. Na co zwrócić uwagę?

Zadbany, schludny trawnik to chluba każdego właściciela ogrodu. Okazuje się jednak, że aby zawsze prezentował się on perfekcyjnie, nie trzeba w to wkładać wiele wysiłku. Jest to możliwe dzięki wyborowi nowoczesnego urządzenia, jakim jest robot do koszenia trawy. Na co zwrócić uwagę, wybierając sprzęt dla siebie? Który robot będzie najlepszy do trawnika w ogrodzie?

Robot do koszenia trawy – sprawy, o których nie można zapomnieć przed jego zakupem

Chcąc kupić robota do koszenia trawy, należy po pierwsze przeanalizować warunki terenu, na którym będzie on pracował. Dzięki temu urządzenie będzie doskonale sprawować się podczas pielęgnacji trawnika.

Aby móc wygodnie korzystać z robota do trawy, trzeba koniecznie przyjrzeć się temu, ile wynosi czas jego ładowania i pracy. W zależności od modelu ładowanie akumulatora może trwać nawet do 3 godzin, a robot może kosić trawę ponad 100 minut.

Typ urządzania do koszenia należy wybrać pod kątem areału ogrodu. Taki automatyczny sprzęt do koszenia ma wbudowane czujnik, które pozwalają na jego obsługiwanie na określonym terenie. Warto także przyjrzeć się temu, jaki poziom hałasu generuje dany robot – godne polecenia są sprzęty, które pracują cicho.

Koszenie trawy wcale nie musi być czasochłonnym zajęciem. Roboty do trawników powstały z myślą tym, aby właściciele ogrodów mogli cieszyć się pięknym trawnikiem bez większego wysiłku. Aby jednak sprzęt ten dobrze sprawował się podczas koszenia danej działki, trzeba wybrać model dostosowany do warunków gruntu oraz własnych potrzeb. Taki sprzęt sprawi, że koszenie trawy przestanie kojarzyć się z uciążliwym obowiązkiem – wyjaśnia ekspert z firmy Ekoma.

O czym jeszcze warto pomyśleć, wybierając robot do koszenia trawy?

Niektóre modele robotów do koszenia trawy są naprawdę nowoczesne. Mają zaprogramowane funkcje, które sprawiają, że pielęgnacja trawnika jest szybka i bezproblemowa.

Roboty takie mogą mieć wbudowany czujnik deszczu. Dzięki niemu, kiedy pogoda się zmieni i zacznie padać, urządzenie przerwie koszenie i powróci do swojej stacji dokującej. Deszcz nie zaszkodzi samemu robotowi, ale mokra trawa nie nadaje się do koszenia – będzie przycięta nierówno.

Obsługa tego nowoczesnego sprzętu do koszenia nie powinna być też skomplikowana. Robot musi mieć wbudowany intuicyjny panel sterowania umożliwiający ustawienie jego parametrów. Oprócz tego niektóre urządzenia mogą być sterowane przy pomocy smartfona i specjalnej aplikacji mobilnej. Właściciel takiego robota może zajmować się koszeniem trawy, a jednocześnie relaksować się i pić kawę.