Ploter solwentowy
30 listopada 2019

Kategoria:
Inne

Wybór plotera solwentowego – nowy czy używany?
5 (100%) / 1 głosów

Wybór plotera solwentowego – nowy czy używany?

Flagi, tapety, banery czy billboardy muszą się charakteryzować jak najwyższą jakością. Odbiorcy od razu zwracają uwagę na wszelkie niedoskonałości. Zresztą one same rzucają się w oczy. Dlatego powstał ploter solwentowy, chętnie wykorzystywany w poligrafii. Zapewnia doskonałą jakość materiałom poligraficznym, jest odporny na szkodliwe czynniki i odnajduje się na każdym podłożu z zawartością PVC. Czy warto zainwestować w nowy, czy w używany sprzęt?

Ploter solwentowy – co to za urządzenie?

Należy ono do rodziny ploterów atramentowych, jednak wyróżniają go dodatkowe właściwości. Ploter solwentowy nie działa na bazie wodnej, a na pigmentowych atramentach solwentowych, czyli na podstawie rozpuszczalników organicznych. Ten niezawodny sprzęt chętnie wykorzystują zakłady poligraficzne, biura i inne placówki, które się specjalizują w wydrukach materiałów wysokiej klasy. Dzięki niemu mogą powstać najlepszej jakości:

  • banery,
  • billboardy,
  • flagi,
  • naklejki,
  • grafiki samochodowe,
  • reprodukcje fotograficzne,
  • grafiki zewnętrzne i wewnętrzne,
  • tapety.

Ploter solwetowy sprawdza się w wydrukach różnego typu i formatu, które muszą prezentować najwyższą jakość nawet przez wiele lat. Nie trzeba ich dodatkowo zabezpieczać np. laminatem, ponieważ atramenty są wystarczająco trwałe. Nie są im szkodliwe zabrudzenia, promienie UV, mróz czy inne destrukcyjne czynniki.

Urządzenie tego typu jest także niewrażliwe na wodę. Często zintegrowane z ploterem tnącym daje gwarancję wygody, skuteczności i nienagannie wyrazistych barw.

Wiele osób jednak się zastanawia, czy warto zainwestować w nowe urządzenie, czy korzystniej wybrać używane. Która opcja jest lepsza?

Nowy czy używany ploter solwentowy?

Jest to dość indywidualna kwestia, ponieważ i to, i to rozwiązanie ma swoje zalety i wady.

Nowy ploter solwentowy jest jak świeże auto, prosto z salonu. Wiesz, że nikt wcześniej go nie używał, nie jest w żaden sposób uszkodzony i nie zaskoczy Cię niemiłymi niespodziankami. Masz stuprocentową pewność, że nie zawiedzie. Niestety jego cena jest taka sama jak nowego samochodu z salonu – zdecydowanie wyższa.

Dlatego mnóstwo osób decyduje się na używane urządzenie tego typu. Jest tańsze. Jednak, najważniejsza jest jakość plotera. Warto więc stawiać na renomowane używane plotery, jakie w swojej ofercie ma np. firma Print is Easy, specjalizująca się w ich sprzedaży i serwisowaniu. Dysponują solidnymi ploterami po przeglądach serwisowych, które nie wymagają wkładu finansowego.

Zakup urządzenia jest więc sprawą indywidualną. Znając swoje możliwości finansowe i oczekiwania, dokonasz właściwego wyboru.