taxi
19 grudnia 2020

Kategoria:
Inne

Wybór korporacji taksówkarskiej. Na co zwrócić uwagę?

Jeśli jeździsz taksówkami rzadko, podczas zamawiania samochodu zwykle wystarczy zwrócić uwagę na cenę przejazdu. Jednak osoby, które planują podjąć współpracę z korporacją taksówkarską, na przykład zlecając jej przewożenie pracowników lub regularny odbiór gości z lotniska, przeważnie dłużej zastanawiają się, która oferta najlepiej spełni ich oczekiwania. Co warto uwzględnić podejmując decyzję w tym zakresie? Wyjaśniamy.

Dostępność taksówek

Jeśli planujesz nawiązać długofalową współpracę z jedną z firm taksówkarskich, warto poświęcić nieco czasu na przeanalizowanie ofert korporacji, które działają w Twojej okolicy.

Wbrew pozorom cennik – choć jest niewątpliwie kwestią bardzo ważną – nie powinien być podstawowym, a już na pewno nie jedynym kryterium wyboru korporacji, z którą chcemy nawiązać dłuższą współpracę. Bardzo duża konkurencja na tym rynku spowodowała bowiem pojawienie się firm taksówkarskich wprawdzie bardzo tanich, ale przy tym zatrudniających mało kompetentnych i dysponujących adekwatną do ceny przejazdu flotą, której stan techniczny i wizualny może budzić poważne wątpliwości. Tak więc choć oczywiście cena jest kwestią kluczową, jednak to nie ona powinna zaważyć na ostatecznej decyzji.

Oprócz atrakcyjnego cennika, liczy się także ogólny komfort korzystania z taxi, w tym między innymi dostępność kierowców.

Jest to szczególnie ważne, jeśli planujesz skorzystanie z pakietu dla firm. W większych przedsiębiorstwach pracownicy mogą korzystać z przejazdów taksówkami nawet kilkanaście razy dziennie. Warto więc zawczasu zorientować się, czy korporacja dysponuje odpowiednio liczną flotą pojazdów – radzi pracownik TELE-TAXI Katowice.

Jeśli wybierzesz dużą, prężnie działającą firmę taksówkarską, zyskasz pewność, że pasażer nie będzie musiał długo oczekiwać na podjechanie auta. Niesie to za sobą praktyczne korzyści – Twoi pracownicy nie spóźnią się na ważne spotkanie, a jeśli pracują w systemie zmianowym, nie będą musieli czekać na samochód nocą pod siedzibą firmy.

Ważną sprawą są również oferowane przez korporację sposoby zamawiania taksówek. Obok tradycyjnego, telefonicznego dobrze, gdy można zamówić transport na konkretną godzinę za pomocą aplikacji. Pomijając już inne korzyści, jest to metoda, którą w dzisiejszych czasach coraz większa grupa pasażerów zwyczajnie preferuje.

Wygoda rozliczeń za przejazdy

W przypadku wyboru oferty dla firm warto zwrócić uwagę również na dostępne sposoby płatności. Jeśli korporacja przewiduje jedynie płatność gotówką po dowiezieniu pasażera na miejsce, może to powodować utrudnienia, takie jak konieczność dysponowania przez pracownika odpowiednią kwotą „drobnych”. Ponadto rozliczenia gotówkowe komplikują kwestie rachunkowe w firmie, ponieważ wymagają osobnego księgowania każdego, nawet krótkiego przejazdu.

Dużo wygodniejsze jest płacenie ryczałtem lub przy użyciu karty lojalnościowej. Dzięki temu opłata za przejazd odbywa się bezgotówkowo, a Twoja firma w ustalonym w umowie terminie opłaca fakturę na rzecz korporacji taksówkarskiej.

Obsługa klienta

Nienaganna obsługa klienta zwykle nie jest pierwszym czynnikiem, który przychodzi do głowy podczas wyboru korporacji taxi, jednak nie warto bagatelizować tej kwestii. Jeśli planujesz podjąć długotrwałą współpracę z daną firmą, warto, aby kontakt z dyspozytorami przebiegał bez zarzutu. Bardzo ważne jest także podejście kierowców do wykonywanej pracy, a szczególnie ich dbałość o komfort każdego pasażera, którego wiozą.