30 stycznia 2020

Kategoria:
Inne

Wszystko pod ręką, czyli cechy dobrej szafy warsztatowej

Szafki warsztatowe są przeznaczone do przechowywania narzędzi i pozostałych elementów niezbędnych do codziennej pracy technicznej. Wykorzystuje się je w serwisach samochodowych, w halach magazynowych i w przydomowych garażach.  Takie meble mogą być wyposażone w dodatki ułatwiające utrzymanie porządku i zwiększające funkcjonalność. Jak wybrać dobry model?

Dopasowana do indywidualnych potrzeb

Klienci coraz częściej kładą nacisk na to, by nabywane produkty były jak najbardziej dopasowane do ich preferencji użytkowych. Tak więc wytwórcy muszą dziś dostosowywać meble warsztatowe do wymagań każdego klienta.

Szafy mogą być wyposażone dodatkowo w różnego typu szuflady, półki
z możliwością regulacji itd. Układ wewnętrzny mebla musi uwzględniać codzienne zadania danego warsztatu lub hali magazynowej. Jeśli na przykład potrzeba więcej przestrzeni do przechowywania ubrań roboczych, to warto to uwzględnić już na etapie dokonywania zamówienia.

Dobrze, jeśli oferowane są meble o różnym sposobie zamykania (wersje roletowe, przesuwne itd.), ponieważ to także ma istotne znaczenie w kontekście aranżowania przestrzeni roboczej.

Najbardziej renomowani dostawcy, tacy jak Brastech, doradzą klientowi najlepsze rozwiązanie i dostosują wybrany produkt do jego oczekiwań. Warto więc skorzystać z pomocy fachowców.

Dobra organizacja miejsca

Podstawą efektywnej pracy w warsztacie lub w jakimkolwiek innym miejscu pracy z narzędziami jest odpowiednia organizacja wszystkich elementów. Nawet najmniejsze śrubki powinny mieć swoje miejsce i nie powinno być żadnych wątpliwości, gdzie się znajdują.

Szafki warsztatowe muszą więc zapewniać utrzymanie porządku na stanowisku pracy dzięki łatwemu dostępowi do wszystkich akcesoriów i przedmiotów pomocniczych.

Ciekawym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie porządek w warsztacie, będą szafy warsztatowe z pojemnikami o różnej wielkości, w których można gromadzić zarówno drobne, jak i nieco większe elementy.

W kontekście organizacji świetnie sprawdzają się szuflady o różnej ładowności. Ich przestrzeń wewnętrzna może być przystosowana na przykład do umieszczenia piankowych wkładów lub do montażu przegródek ułatwiających przechowywanie niewielkich przedmiotów.

Dobrze, jeśli szuflady mają etykiety samoprzylepne, ponieważ umożliwia to opisanie ich zawartości.

Sprytne rozwiązania

Świetnie sprawdzają się między innymi perforowane ścianki wewnętrzne. To rozwiązanie zapewnia łatwe zawieszenie haków, wsporników i uchwytów na narzędzia, także wraz z pojemnikami. Perforowane panele umożliwią natomiast ergonomiczne wykorzystanie powierzchni użytkowej.

Wewnątrz szafki można także zamontować specjalne listwy zaczepowe, na których będą zawieszone półki. W nowoczesnych szafkach jest ponadto opcja zamontowania mechanizmu blokującego wysuwanie kilku szuflad jednocześnie, co chroni mebel przed upadkiem.