Wózek dziecięcy Lonex
5 marca 2021

Kategoria:
Inne

Wózek dziecięcy 3w1 czy 2w1? Co lepiej wybrać?

Zdecydowanie się na konkretny wózek dziecięcy przy tylu możliwościach wyboru to zadanie nie do pozazdroszczenia dla młodych rodziców. Sprawę dodatkowo komplikuje to, że aktualnie wózki dziecięce dostępne są nie tylko w wielu rozmaitych wersjach, ale również w różnych konfiguracjach. Są np. wózki 2w1 i wózki 3w1. A więc który z nich lepiej wybrać?

Co mają wspólnego, a czym różnią się wózki dziecięce 2w1 i 3w1?

Producenci wózków tworzą obecnie takie produkty, które rosną wraz z dzieckiem praktycznie do czasu, gdy wózek przestaje już mu być potrzebny. Do takich pojazdów zaliczają się wózki 2w1 oraz 3w1. Są to wielofunkcyjne wózki dziecięce sprzedawane w zestawach, a zestawy te różnią się konfiguracją. Wybierając wersję dziecięcego wózka 2w1, rodzice otrzymują gondolę i spacerówkę kompatybilne z jednym stelażem. W dziecięcych wózkach 3w1 do kompletu dodawany jest jeszcze bezpieczny fotelik samochodowy w najniższym przedziale wagowym. Co warte uwagi, fotelik ten może być wpinany do ramy, czyli jest de facto trzecim nadwoziem w zestawie.

Wózki w obu wersjach są przeznaczone dla dzieci od pierwszych dni po trzeci rok życia, czyli mniej więcej do czasu, gdy ze smyka robi się już pełnoprawny przedszkolak. Pierwsze lata przedszkola to taki moment, w którym większość dzieci rezygnuje już z wózka, woląc przemierzać świat na własnych nogach.

Im większy zestaw, tym niższa cena

Skoro już wiemy, na czym polega zasadnicza różnica pomiędzy wielofunkcyjnymi wózkami dziecięcymi 2w1 a 3w1, nasuwa się pytanie, która z tych opcji to lepszy wybór. Odpowiedzi należy poszukać uwzględniając potrzeby i preferencje rodziców, biorąc pod uwagę np. ich oczekiwania wobec ceny wózków. Całkiem logiczne jest, że za mniej rozbudowany zestaw zapłacimy niższą cenę niż za wózek z trzema elementami – gondolą, siedziskiem spacerówki i fotelikiem samochodowym. Jednak fakt jest też taki, że w ogólnym rozrachunku wielofunkcyjny wózek 3w1 to bardziej ekonomiczny zakup. Dlaczego? Na to pytanie odpowie nam ekspert.

– Z naszych doświadczeń wynika, że rodzice cenią sobie możliwość jednorazowego zakupu kompletnego zestawu i chętnie wybierają wielofunkcyjny wózek 3w1. Możliwe, że w swoich decyzjach kierują się niewielką różnicą w cenach opcji 3w1 a 2w1. Jeżeli chodzi o naszą ofertę wielofunkcyjnych wózków dziecięcych, różnica ta nie przekracza zwykle 300 zł. W takiej kwocie nasi klienci otrzymują atestowany, bezpieczny dla ich dziecka fotelik, ponieważ to on zaważa na tej różnicy w cenach obu wariantów produktów. Czy jest to mało, czy dużo, jak za dobrej klasy fotelik – tę ocenę pozostawiamy klientom – mówi pracownik firmy Lonex – polskiego producenta wózków dziecięcych.

Możliwość elastycznego wyboru wózka i fotelika

Wózek 3w1 to odpowiednia opcja dla rodziców, którzy wolą kupić trzy produkty jednorazowo i za jednym podejściem mieć ten zakup z głowy. Do tego jest to również wyjście oszczędne, związane z mniejszym kosztem niż kupienie gondoli, spacerówki oraz fotelika osobno. Wydawałoby się, że z punktu widzenia rodziców nie może być lepszej opcji, a mimo to większość producentów nie rezygnuje z oferowania wózków 2w1. Co więcej, na polskim rynku jest ogromny wybór wózków w takiej wersji. Tłumaczyć to można tym, że jest to odpowiedź na oczekiwania rodziców, którzy w przypadku fotelików samochodowych mają ściśle określone preferencje, a ich wybór jest tu właściwie przesądzony. Do wózka 2w1 można dobrać dowolny fotelik, tworząc idealny zestaw dla swojego dziecka. Istotne jest też to, że większość wózków w tej wersji można zestawiać z fotelikami różnych popularnych marek, do czego potrzebny jest jedynie specjalny adapter.

Puenta jest taka, że zarówno wózki dziecięce 3w1, jak i wózki 2w1 mają swoją pulę indywidualnych zalet. Rodzicom pozostaje zdecydować, co wolą: czy składające się na jeden zestaw: gondolę, spacerówkę i fotelik samochodowy, czy też wersję wózka 2w1 i osobny fotelik z innej kolekcji lub innej firmy.