29 maja 2017

Kategoria:
Inne

Właściwa odzież robocza i jej znaczenie

Odzież robocza – dzięki dobranemu krojowi i posiadanym funkcjom – sprawdza się przy wykonywaniu różnego typu prac. Może być to m.in. odzież przeznaczona dla pracowników placów budów, gastronomii, sklepów, laboratoriów, aptek, szpitali oraz innych stanowisk, w przypadku których noszenie dopasowanego ubioru jest regulowane przepisami BHP.

Z korzyścią dla pracownika i pracodawcy

Wraz z rozwojem technologicznym opracowano wiele praktycznych rozwiązań, które znalazły użytek przy projektowaniu profesjonalnego ubioru roboczego. Obecnie dostępne produkty spełniają wszelkie oczekiwania pracodawców – odpowiedzialnych za życie i zdrowie swoich podwładnych – a także samych pracowników, którzy działają w często bardzo niesprzyjających i wymagających warunkach.

Życzeniem pracowników jest, by praca którą się zajmują sprawiała jak najmniej trudności i ryzyka. Pracodawcy są natomiast zobowiązani przepisami BHP. Stosowanie odpowiedniej odzieży roboczej łączy zatem interesy obu grup. Ma to niebagatelne znaczenie dla samopoczucia w miejscu pracy i przekłada się na wyniki osiągane przez firmę – objaśnia specjalista sklepu AMW Odzież Robocza z Łodzi.

Różne oblicza funkcjonalności

Jak już wiemy, odzież robocza ma ułatwiać wykonywanie pracy. Jej funkcjonalność wynika z wdrożenia usprawnień, dostosowanych do określonych obowiązków. Tak np. odzież robocza do prac fizycznych (kamizelki ostrzegawcze, spodnie robocze i in.) powinna zapewniać swobodę ruchu i komfort pracy, chronić przed zabrudzeniami, urazami, a dzięki zaopatrzeniu w kieszenie umożliwiać przenoszenie narzędzi.

W przypadku odzieży dla pracowników laboratoriów, aptek czy szpitali – poza wygodą i wyróżnieniem wizualnym – rolę odgrywa zabezpieczenie przed przenoszeniem zarazków i drobnoustrojów, od siebie oraz od innych osób. Pamiętaj! Odzież robocza ma Cię przede wszystkim chronić. Wszak zdrowie jest najważniejsze, a jego utrata w miejscu pracy stanowi przykrość, której nikt nie chciałby doświadczyć.