1 czerwca 2017

Kategoria:
Inne

Wentylatory wysokociśnieniowe – kiedy ich używać?

Czym są wentylatory wysokociśnieniowe i do czego służą?

Wentylatory wysokociśnieniowe to urządzenia służące do wietrzenia pomieszczeń wymagających wymuszonej cyrkulacji powietrza. Może być to spowodowane zagrożeniem pleśnią, wilgocią czy nieprzyjemnymi zapachami, których nie można się pozbyć innymi sposobami. Mogą być zamontowane tam, gdzie nie można wykorzystać typowych wentylatorów używanych w łazienkach czy nawet zwykłych wentylatorów kanałowych. Co najistotniejsze, wyróżnia się dwa rodzaje wentylatorów wysokociśnieniowych – bez obudowy wygłuszającej, jak też ze specjalną obudową, która będzie wygłuszać hałasy i gwarantować ich cichą pracę.

Kiedy należy zastosować wentylatory wysokociśnieniowe?

Zastosowaniem wentylatorów wysokociśnieniowych są nie tylko zawilgocone pomieszczenia. Powinniśmy również wykorzystywać je w celu osuszenia izolacji znajdującej się wewnątrz przegród budowlanych – mówi nasz rozmówca z firmy Progress Klima. Inne urządzenia wówczas mogą okazać się niewystarczająco efektywne, dlatego zastosowanie wentylatorów wysokociśnieniowych będzie tutaj najlepszym rozwiązaniem. Będzie można przetłoczyć suche powietrze przez izolację, pomagając w jej efektywnym osuszeniu. Wentylatory wysokociśnieniowe zatem umożliwiają wyprowadzenie wilgoci z miejsc, które są trudno dostępne, a co za tym idzie – wymiana powietrza jest tam niemal niemożliwa.

Oferta wentylatorów wysokociśnieniowych

Oferty wentylatorów wysokociśnieniowych szukajmy u sprawdzonych dostawców sprzętów służących do wentylacji i klimatyzacji. Wówczas będziemy usatysfakcjonowani z jakości otrzymanych produktów, które będą spełniać swoje zadanie. Wybierajmy urządzenia produkowane przez certyfikowane firmy, aby korzystać ze światowych rozwiązań.