hostel
22 kwietnia 2019

Kategoria:
Inne

Weekend w Warszawie. Jak zapewnić sobie tanie lokum?

Wiele osób, które nie mają nieograniczonego budżetu, a planują weekend w stolicy, zastanawia się, czy możliwe będzie znalezienie niedrogiego noclegu. Niezależnie od tego, czy wizyta w Warszawie jest w celach turystycznych, biznesowych, czy szkoleniowych, mamy kilka opcji do wyboru. Czym się różnią i co wybrać, aby dopasować tani nocleg do naszych potrzeb?

Różnorodne możliwości

Minęły już czasy, kiedy szukając taniego lokum na wyjazd, mieliśmy do wyboru luksusowe hotele, młodzieżowe schroniska i bursy albo przysłowiową ławkę w parku. W wyborze taniego noclegu dobrej jakości pomóc mogą porównywarki hoteli i innych miejsc noclegowych. Warto odwiedzać także strony internetowe konkretnych miejsc, a także ich profile na Facebooku, gdzie można znaleźć atrakcyjne promocje i zapewnić sobie tani nocleg.

Jako pierwsze weźmy pod lupę tanie hotele. Najczęściej oferują nam pokoje z łazienką. Zdarzają się oferty w pakiecie ze śniadaniem i z możliwością korzystania za dopłatą z oferty hotelowej kuchni. Jeśli znajdziemy hotel w cenie odpowiadającej naszemu budżetowi, zapewniamy sobie poczucie bezpieczeństwa – w takich miejscach jest recepcja i ochrona, a także – co ważne dla wielu z nas – sprzątanie pod naszą nieobecność.

Wszyscy, którzy od hotelowych pokoi wolą miejsca, gdzie mogą poczuć bardziej domową i prywatną atmosferę, mogą skorzystać z oferty mieszkań, które można wynająć na jedną noc. Zwłaszcza gdy planujemy wyjazd w kilka osób, rozłożenie kosztów jest bardzo atrakcyjne.

W poszukiwaniu taniego miejsca noclegowego warto sięgnąć po ofertę hosteli. Od hoteli różnią się głównie liczbą miejsc w pokojach i współdzieleniem części przestrzeni (łazienek, kuchni). Choć w zależności od wybranej opcji, możemy mieć do dyspozycji pokój tylko dla siebie i łazienkę, znajdującą się na terenie pokoju. W hostelach zwykle w cenę wliczone jest śniadanie w formie bufetu.

Dobra lokalizacja równie ważna jak cena

Może się zdarzyć, że niewielkie koszty, jakie poniesiemy za nocleg, stracą na znaczeniu, gdy drugie tyle będziemy musieli wydać na przemieszczanie się. Na obrzeżach miasta będzie tanio, ale jeśli dojazd do miejsc, które nas interesują będzie trwał godziny lub będziemy musieli korzystać z przejazdów taksówkami, to może się okazać, że wcale nie zaoszczędziliśmy. Wybierajmy więc miejsca blisko metra, czy przystanków komunikacji miejskiej. I wcale nie musi być to ścisłe i głośne centrum. Jak mówi ekspert z Planet Hostel:

Nasza lokalizacja sprawia, że łatwo od nas dotrzeć do każdego miejsca w Warszawie, tramwajem, metrem lub autobusem. Naszym gościom zapewniamy swobodę i komfort, a jednocześnie bliskość wielkomiejskiego życia.

Niezależnie od tego, na jakie lokum się zdecydujemy, położone w dobrej lokalizacji, zaoszczędzi nasz czas i pieniądze. Stanie się świetną bazą wypadową do zwiedzania nie tylko ścisłego centrum, ale także innych części Warszawy.