17 lipca 2017

Kategoria:
Inne

Kiedy warto skorzystać z taxi?

Usługi świadczone przez korporacje taksówkarskie cieszą się niezmienną popularnością od wielu pokoleń. Wpływa na to ogromna wygoda, wystarczy bowiem zadzwonić pod numer telefonu danej firmy i po kilku minutach wsiąść do samochodu, który dowiezie nas we wskazane miejsce. Kiedy szczególnie warto korzystać z usług świadczonych przez korporacje taksówkarskie i co można im zlecić?

W nocy

Kiedy wracamy późno w nocy ze spotkania ze znajomymi czy z imprezy, warto wezwać taksówkę. Dzięki tej usłudze nie tylko szybko dotrzemy do domu, ale co najważniejsze będziemy się czuli bezpieczni. Taksówka odbierze nas spod wskazanego adresu i dowiezie bezpośrednio pod drzwi naszego domu. Takie rozwiązanie jest szczególnie wskazane, jeśli w naszym mieście rzadko kursują tzw. nocne linie autobusowe i nie chcemy czekać na najbliższy kurs autobusu w środku nocy.

Większa liczba pasażerów

Wiele osób sądzi, że usługi taksówkarskie są drogie. Oczywiście nie są one tak tanie, jak tramwaje czy autobusy miejskie, ale jest to podyktowane przede wszystkim naszą wygodą oraz wysokim kosztem paliwa. Koszty te można jednak zminimalizować, jeśli wybieramy się gdzieś większą grupą osób. Wtedy koszt dzielimy między wszystkich pasażerów. W tym wypadku może się okazać, że taksówka będzie nas kosztowała mniej niż zakup biletu autobusowego. Zwłaszcza że wiele firm taksówkarskich, jak np. Tele-Taxi z Katowic oferuje promocje i zniżki dla stałych klientów.

Odbiór dziecka ze szkoły

Wiele osób nie wie, ale taksówkarze świadczą także usługę odbioru dziecka ze szkoły i jego bezpiecznego dowiezienia do domu. Usługa ta jest idealnym rozwiązaniem dla rodziców, którym zdarza się dłużej zostać w pracy i nie mają możliwości osobistego odebrania swojej pociechy. Co ważniejsze, mamy możliwość wyboru odpowiedniej osoby, która będzie zajmowała się przewozem dziecka, a także dostajemy informacje od centrali, kiedy dziecko wsiądzie do samochodu oraz kiedy zostanie dowiezione do domu.

Zakupy

Kolejną ciekawą usługą oferowaną przez niektóre korporacje taksówkarskie, jest robienie zakupów w sklepie. Taksówkarz zakupi wskazane przez nas przedmioty w wybranym sklepie oraz dostarczy je bezpośrednio do naszego domu. Usługa ta może być idealnym rozwiązaniem dla osób starszych, które nie mają kogo poprosić o pomoc w codziennych zakupach, a także dla osób zapracowanych, które nie mają na nie czasu. Taksówka jest też idealną alternatywą transportu w sytuacji, gdy mamy duże zakupy i nie chcemy lub nie możemy skorzystać z komunikacji miejskiej, lub gdy bezproblemowo chcemy dojechać do sklepu czy centrum handlowego, do którego zwykła komunikacja nie dojeżdża.