pędzle malarskie
21 stycznia 2021

Kategoria:
Inne

Wałki i pędzle. Akcesoria malarskie dla najmłodszych

Wybór przyborów malarskich zwłaszcza na początku drogi z twórczymi zabawami dziecka nie jest prosty. Należy jednak pamiętać, że nie trzeba kupować wszystkiego na raz. Dzieci powinny wypróbować różnych technik malarskich i znaleźć to, co sprawia im przyjemność. Dopiero później rodzic może kupić większe zestawy, dopasowane do zainteresowań najmłodszych. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę wybierając pędzle oraz wałki.

Dlaczego warto kupić akcesoria malarskie?

Akcesoria malarskie przeznaczone dla dzieci, wśród których można zaleźć zarówno wałki, jak i pędzle to nie tylko praktyczne, ale także funkcjonalne narzędzia. Pozwalają wyrazić dziecku swoją kreatywność, a także wpływają na poczucie indywidualności. Co więcej, użycie przyborów tego typu rozwija zdolności manualne oraz plastyczne, co z kolei wpływa na rozwój i późniejsze funkcjonowanie dzieci.

Z tego względu oferta produktów wchodząca w skład akcesoriów malarskich dla najmłodszych powinna być zróżnicowana. Małe wałki oraz specjalne pędzle malarskie dają możliwość dopasowania akcesoriów do używanej techniki malarskiej, a także pozwalają na wykonanie malunków na twarzy lub ubraniach. Warto pamiętać, że kupno wysokiej jakości farby olejnej, czy plakatowej nie wystarczy. Aby dziecko mogło stworzyć obrazek, należy zadbać także o narzędzia, którymi zostanie wykonany.

Odpowiednio dobrane pędzle i wałki

Pędzle oraz wałki to jedne z najczęściej niedocenianych atrybutów związanych z malowaniem. Dobre narzędzia są podstawą pracy każdego artysty, nawet tego najmłodszego.

Wybierając pędzle, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na tworzywo, z którego powstały. Tylko wysokiej jakości narzędzia utrzymują swój kształt, co można sprawdzić, naginając pędzel. Po ustąpieniu ucisku powinien wrócić do swojej pierwotnej formy.

Jak podkreśla ekspert reprezentujący dystrybutora artykułów dla plastyków JOVI: Najtańsze pędzle często gubią włosie, a co za tym idzie, nawet po jednokrotnym użyciu mogą nie nadawać się do dalszej pracy. Jakość, kształt, a także czystość konkretnych egzemplarzy wpływa na efekt, jaki uzyska dziecko, malując obrazek.

Z kolei odpowiednio dobrany wałek pozwala na mniejsze zużycie farby, uniknięcie zacieków oraz smug, a także zachlapań, które będą psuły wizję dziecka. Umożliwi to również dokładniejsze pokrycie całej powierzchni farbą.

Większy wpływ na sposób nakładania farby sprawi, że dziecko nie będzie się zniechęcać do prac artystycznych, lecz z chęcią odkrywać kolejne możliwości twórcze, chcąc rozwijać zdolności plastyczne.

Warto pamiętać, że przy pomocy wałków oraz pędzli malarskich dzieci mogą malować również odzież, a także zabawkowe meble. Należy jednak wybrać odpowiednie farby, które przeznaczone są do malowania wybranych powierzchni i materiałów.