Woda w basenie
14 lipca 2022

Kategoria:
Inne

W jakim celu stosowany jest dwutlenek chloru w basenach?

Z czym kojarzy Ci się wyjazd na basen? Często wymienianym elementem jest charakterystyczny zapach chloru. Jest to nierozłączna część pobytu na każdej pływalni. Z czego wynika taki zapach? W jakim celu stosuje się dwutlenek chloru w basenach? Czy jest on niezbędny? Odpowiedzi na wyżej wymienione i wiele innych nurtujących Cię pytań znajdziesz w artykule.

Rola dwutlenku chloru podczas dezynfekcji wody

Dwutlenek chloru to nierozłączny preparat stosowany praktycznie na każdym basenie. Nieważne, czy jest to pływalnia, basen hotelowy czy przydomowe kąpielisko. Ten związek znajduje zastosowanie w każdym z wyżej wymienionych miejsc. Dlaczego jest on aż tak powszechny?

Dwutlenek chloru przede wszystkim odpowiada za czystą oraz świeżą wodę w zbiorniku. Jego działanie skutecznie eliminuje z wody wszelkiego rodzaju bakterie oraz drobnoustroje, które w kontakcie z organizmem człowieka nierzadko powodują poważne choroby.

Właściwa dezynfekcja wody w basenie to obowiązek każdej publicznej pływalni. Zaniedbanie tej czynności może skutkować poważnymi konsekwencjami prawnymi. Jeśli szukasz sprawdzonych środków dezynfekujących do basenów, koniecznie zapoznaj się z kompleksową ofertą firmy CAP z Wilkowa.

Korzystając z nowoczesnych produktów do dezynfekcji wody masz pewność, że zostanie ona dokładnie oczyszczona. Kolejną zaletą stosowania preparatów z dwutlenkiem chloru jest neutralizacja zapachu, przez co nie jest on aż tak intensywny.

Rolą dwutlenku chloru jest nie tylko oczyszczenie wody na pływalni, ale również samych urządzeń dozujących. W ten sposób pozbędziesz się zalegającego kamienia wapiennego, glonów czy innych materii organicznych.

Czym kierować się podczas wyboru preparatów z dwutlenkiem chloru?

Krystalicznie czysta woda w basenie z pewnością zachęci niejedną osobę do relaksującej kąpieli. Jednak, aby osiągnąć oraz utrzymać taki efekt, niezbędne jest skorzystanie z chemii basenowej. Produkty na bazie dwutlenku chloru w skuteczny sposób wyeliminują z wody wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia oraz niebezpieczne wirusy. Wybór odpowiedniego produktu warto jednak przemyśleć.

Preparaty do dezynfekcji wody basenowej przede wszystkim powinny być w pełni bezpieczne zarówno dla samej wody, jak i człowieka. Potwierdzić to mogą certyfikaty oraz atesty takich produktów. Takie dokumenty gwarantują, że preparat został starannie przebadany i dopuszczony do sprzedaży.

Dla osób prowadzących bardziej złożoną działalność zaleca się wybór uniwersalnych środków, które znajdują zastosowanie również w szpitalach, hotelach oraz wodociągach.