6 stycznia 2021

Kategoria:
Inne

W jakich zawodach znajomość angielskiego jest niezbędna?

Podczas poszukiwania pracy znajomość języka obcego jest ogromnym atutem. Jednak jeżeli chodzi o angielskim, to posługiwanie się nim – w mowie i w piśmie – jest niemal niezbędne w większości firm. Dlatego planując swoją ścieżkę zawodową, nie zapomnij zatroszczyć się o poznanie właśnie tego języka. Z artykułu dowiesz się, w jakiej branży na pewno nie zrobisz kariery, nie znając angielskiego.

Chcesz robić karierę i zarabiać więcej? Naucz się angielskiego!

Jeżeli właśnie przeglądasz ogłoszenia o pracę, na pewno zauważyłeś, że większość ofert jest skierowana do osób ze znajomością angielskiego – przynajmniej na poziomie podstawowym. Ponadto nawet jeżeli uważasz, że bez problemu będziesz w stanie porozumiewać się tym językiem w przestrzeni zawodowej, pomyśl o podwyższeniu swoich kompetencji. Znając angielskim na poziomie zaawansowanym, masz sporą szansę na lepsze zarobki.

O kursie językowym musisz pomyśleć wtedy, gdy:

  • zamierzasz związać się z branżą IT – angielski dominuje w żargonie branżowym, ale może zdarzyć się, że okaże się niezbędny podczas pracy w międzynarodowym środowisku. Jeśli chcesz zostać programistą, administratorem sieci, grafikiem komputerowym, na pewno będziesz musiał korzystać także z fachowej literatury lub uczestniczyć w kursach. Publikacje są zwykle pisane po angielsku, a szkolenia także realizuje się w tym języku;
  • myślisz o karierze w turystyce, hotelarstwie lub gastronomii – niezależnie od tego, czy zamierzasz być przewodnikiem turystycznym, stewardesą, pracownikiem hotelu czy kelnerem, zacznij uczyć się mówić po angielsku. W zawodach tych będziesz miał nieustanny kontakt z obcokrajowcami, z którymi porozumiesz się tylko znając ten język;
  • twoim konikiem jest handel i biznes – zajmując się obsługą klientów z zagranicy, na pewno zarobisz znacznie więcej. Dotyczy to zarówno przedstawicieli handlowych, jak i sprzedawców w sklepach;
  • chcesz pracować w transporcie – znajomości angielskiego wymaga się także od kierowców, którzy pokonują trasy rozrzucone po całej Europie.

Jak można nauczyć się angielskiego?

Podczas nauki tego języka nieoceniona okazuje się pomoc lektora. Dlatego warto decydować się na kursy angielskiego prowadzone przez szkoły językowe. Do wyboru masz między innymi:

  • kurs tradycyjny, czyli oparty na poznawaniu języka pod okiem lektora i z wykorzystaniem podręcznika;
  • kursy biznesowe, po których bez problemu posługujesz się angielskim w międzynarodowym środowisku i znasz wszystkie branżowe terminy w tym języku;
  • kursy specjalistyczne, czyli takie, które umożliwiają ci opanowanie fachowej terminologii w języku angielskim z konkretnej dziedziny wiedzy.

Bardzo popularne są także szkolenia dla firm organizowane w ich siedzibach. Taką formę nauki oferuje między innymi Language Expert – Szkolenia Językowe. Lekcje odbywają się w dogodnych godzinach, a sporym ułatwieniem jest to, że to lektor pojawia się w siedzibie klienta. Na takich kursach korzystają zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, którzy mogą wykorzystywać nowe umiejętności swojego personelu.