wynajem-kontenerow
25 czerwca 2018

Kategoria:
Inne

W jakich sytuacjach opłaca się wynająć kontener?

Nowoczesne kontenery to znacznie więcej niż zwykłe pojemniki. Powstają z nich systemy tymczasowej zabudowy, niezbędne na przykład na placach budowy, czy w miejscu prowadzenia badań terenowych. W jakich sytuacjach warto rozważyć wynajem kontenerów? Jaki typ kontenerów wybrać? Do czego mogą się one nam przydać? Odpowiedzi znajdziecie w tym krótkim poradniku. 

Na jakiś czas

Kontenery są idealny rozwiązaniem, wszędzie tam, gdzie nie szukamy rozwiązania na lata, a jedynie tymczasowej zabudowy. Postawienie kontenerów w takich sytuacjach sprawdza się doskonale – wzniesienie takich konstrukcji trwa bardzo krótko i jest znacznie tańsze niż budowanie nowej budowli od podstaw. Kontenery to lekkie, od razu gotowe do użycia konstrukcje – niezależnie od tego, czy potrzebujemy tymczasowego biura, pomieszczenia socjalnego, czy sanitarnego. Duży wybór nowoczesnych kontenerów znajdziemy w ofercie przedsiębiorstwa Kontener-Serwis. Wynajmując kontenery, zawsze otrzymujemy dokładnie takie rozwiązanie, jakie jest nam w danym momencie potrzebne – dlatego warto się na to zdecydować.

Typy kontenerów

Zanim zdecydujemy się na wynajem kontenerów, warto poznać dostępne na rynku warianty tych rozwiązań. Zasadniczo wyróżniamy pięć różnych typów kontenerów:

  • Kontenery biurowe,
  • kontenery socjalne,
  • kontenery magazynowe,
  • kontenery sanitarne,
  • kontenery modułowe.

Postarajmy się teraz omówić pokrótce każde z wymienionych rozwiązań. Kontenery biurowe są doskonałym rozwiązaniem wtedy, kiedy potrzebujemy tymczasowej siedziby dla administracji – nie tylko na terenie budowy, ale tez na przykład w miasteczku festiwalowym. Taki kontener bardzo łatwo się rozstawia, jest lekki, a jego wynajem to niewielki koszt. Po zakończeniu budowy lub imprezy, można go po prostu przewieźć w inne miejsce. Warunki panujące w takim kontenerze biurowym pozwalają na komfortową pracę, dlatego to rozwiązanie cieszy się taką popularnością. Bardzo praktyczne są także kontenery socjalne – przy realizacji dużych inwestycji budowlanych, musimy zapewnić pracownikom miejsce, w którym będą mogli spokojnie spędzić czas w trakcie przerwy. Kontenery socjalne to idealne rozwiązanie. Kontenery magazynowe to idealne miejsce do przechowywania na przykład materiałów budowlanych, a w kontenerach sanitarnych pracownicy znajdą bieżącą wodę i toalety. Trochę więcej uwagi warto poświęcić kontenerom modułowym – to rozwiązanie, które można dowolnie zmieniać, dostosowując je do naszych aktualnych potrzeb.