opakowanie kartonowe karton jako trwale zabezpieczenie przesylek
9 lutego 2022

Kategoria:
Inne

W co zapakować przedmiot przeznaczony do wysyłki?

Odpowiednio zabezpieczona paczka przeznaczona do wysyłki zapewni właściwą ochronę przedmiotu, który się w niej znajduje. Pakujący powinien zadbać o to, by wybrane opakowanie dopasowane było do zawartości przesyłki, a także o właściwie wypełnienie oraz dodatkowe zabezpieczenie stretchem. Rodzaj opakowania ma duże znaczenie zarówno dla ochrony przesyłki, jak i możliwości jej nadania – wielu przewoźników wymaga opakowań twardych lub ze specjalnym wkładem ochronnym. Jakie opakowania wybrać?

Karton jako trwałe zabezpieczenie przesyłek

Do skutecznego zabezpieczenia przesyłek o każdym rozmiarze najchętniej wykorzystywane są opakowania kartonowe. Jeśli paczki nadawane są sporadycznie, można zakupić pojedyncze pudełka lub wykorzystać kartony dostępne w domu, na przykład po butach czy naczyniach. Przy częstym wysyłaniu paczek dobrym wyjściem będzie zakup gotowych opakowań. Jak wyjaśnia producent opakowań Rubicello, klienci decydują się na takie rozwiązanie z dwóch ważnych powodów. Jednym jest wygoda – opakowania dostarczane są w jednym, przygotowanym arkuszu, który bez użycia kleju składa się w zaledwie kilka sekund. Drugim powodem jest możliwość dopasowania kartonu do produktu, co wiąże się z mniejszą ilością wypełnienia potrzebnego do zabezpieczenia przedmiotu.

Czy koperty z folią bąbelkową są trwałe?

Koperty wypełnione folią bąbelkową dobrze zabezpieczają niewielkie przedmioty, w przypadku których ryzyko uszkodzenia jest małe. Należą do nich książki, biżuteria, dokumenty, odzież czy artykuły biurowe. Koperty dostępne są w kilku rozmiarach, a ich cena jest niewielka szczególnie przy zamówieniu większej ilości. Podobnie jak w przypadku kartonów, również ten rodzaj opakowań wysyłkowych powinien być dopasowany do wysyłanego przedmiotu. Dzięki temu zapobiega się przesuwaniu przedmiotu, w wyniku czego mogłoby dojść do popękania bąbelków i utraty właściwości amortyzujących.

Czy dodatkowe zabezpieczenie jest potrzebne?

W przypadku przedmiotów delikatnych i wrażliwych na wstrząsy występujące podczas transportu warto zastosować dodatkowe zabezpieczenia. Przedmiot wysyłany w opakowaniu kartonowym dobrze jest dodatkowo owinąć folią bąbelkową i zadbać o właściwe wypełnienie wnętrza. Aby produkt nie wyślizgiwał się z folii, dobrze jest zabezpieczyć ją dodatkowo taśmą. Szczególnie w przypadku dużych przesyłek nie zaszkodzi owinięcie kartonu stretchem. Poza folią płaskie przedmioty wysyłane w kopertach można dodatkowo zabezpieczyć tekturą, wkładając go między dwa arkusze kartonu.