18 października 2019

Kategoria:
Inne

Użycie obejm do szybkiej naprawy instalacji

Różnego rodzaju instalacje mają to do siebie, że po jakimś czasie zaczynają się niszczyć – nawet, jeśli są wykonane z dobrej jakości materiałów. Na szczęście uszkodzone rury często da się naprawić, zakładając na nie specjalne obejmy. To rozwiązanie pomaga uniknąć kosztów związanych z renowacją lub wymianą instalacji. Sprawdź, dlaczego warto z niego korzystać.

Co to są obejmy?

Obejmy to metalowe elementy zaciskane mechanicznie na rurach lub wężach. Występują w wersji klasycznej lub z pierścieniem wewnętrznym. Celem ich wykorzystania jest połączenie dwóch końców rur lub węży. Na początku dopasowuje się je do tych końców, a potem montuje w pozycji docelowej. Ostatnim krokiem jest mocne zaciśnięcie obejmy – tak, aby trzymała się ona na swoim miejscu. Użycie obejm zaciskowych to świetne rozwiązanie  w przypadku niezbyt poważnych nagłych awarii rur.

Zalety obejm zaciskowych

Obejmy wykorzystuje się dosyć często z uwagi na ich powszechność, skuteczność, a także łatwość w montażu. Za ich pomocą można bez przeszkód połączyć ze sobą dwie rury lub węże. Dobrze zamontowana obejma staje się bardzo odporna, dlatego nie tak łatwo ją poluzować. Można znaleźć zaciski w wielu rozmiarach i kształtach, dlatego nietrudno dopasować je do danej sytuacji. Czasem wykonuje się je na zamówienie, co dodatkowo zwiększa ich skuteczność. Dlatego niezależnie od potrzeb, na pewno każdy klient jest w stanie znaleźć produkt idealny dla siebie. Markami, które warto wziąć pod uwagę są Agaflex lub Gebo, których produkty proponuje m.in. firma Geneza International.

Gdzie wykorzystuje się obejmy?

Obejmy zaciskowe znajdują zastosowanie w wielu branżach. Jest to m.in. budownictwo, transport czy przemysł. Są wykonane z trwałych materiałów, które dodatkowo cechują się odpornością na rdzewienie i działanie szkodliwych substancji, dlatego mogą być wykorzystywanie np. w sektorze farmaceutycznym. Nie ma też przeciwwskazań do używania ich w trudnych warunkach atmosferycznych. Obejmy zaciskowe stosuje się również przy instalacjach klimatyzacyjnych i wentylacyjnych.

Przyczyną awarii rur i węży mogą być np. uszkodzenia mechaniczne czy słaba jakość materiałów. Warto być przygotowanym na wypadki i wcześniej zaopatrzyć się w obejmy zaciskowe. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na to, aby produkty były dobrej jakości. Powinny być wykonane z dobrych materiałów i mieć odpowiednią konstrukcję.

Wybór na rynku jest bardzo duży, dlatego warto zastanowić się przed zakupem konkretnego modelu. Często nie ma sensu na tym oszczędzać – w końcu obejmy mają pomagać w naprawie, a nie być przyczyną kolejnych awarii.