10 listopada 2020

Kategoria:
Inne

Usługi obróbki stali, aluminium i spawania konstrukcji. Dlaczego warto wybrać certyfikowaną firmę?

Obróbka stali i aluminium jest obecnie poszukiwaną usługą, ze względu na to, że materiały te są jednymi z najczęściej wykorzystywanych w wielu dziedzinach przemysłu. Proces formowania, spawania i cięcia pozwala na tworzenie elementów gotowych do dalszego montażu. Aby były precyzyjnie wykonane, niezbędne jest powierzenie tego zadania certyfikowanej firmie. Poznaj zalety takiego wyboru.

Dlaczego usługi obróbki metali są tak popularne?

Stal, aluminium i metale kolorowe są obecnie jednymi z najpopularniejszych materiałów, jakie wykorzystuje się nie tylko w budownictwie. Konstruuje się z nich pojazdy, wykonuje obudowy sprzętu AGD, części i korpusy maszyn, przedmioty użytkowe, narzędzia oraz dziesiątki innych produktów. Obecnie wiele zakładów stawia na automatyzację produkcji, która nie tylko skraca czas wykonania wyrobu, ale też obniża jego koszty.

W mniejszych firmach zakup kosztownych maszyn i automatów często jest niemożliwy lub nieopłacalny. Wynika to z potrzeb wykonywania krótkich serii elementów montażowych. W takich sytuacjach znacznie korzystniejszym rozwiązaniem jest zamówienie ich w firmie zewnętrznej. Dzięki temu otrzymują oni gotowy detal, o wymaganym kształcie, profilu, z nawierconymi otworami i z konkretnym wykończeniem. Koszt produkcji takiego elementu jest znacznie niż w przypadku zakupu i kosztów eksploatacji pracy hydraulicznej, giętarki, spawarek i innych niezbędnych urządzeń.

Jakie usługi obróbcze świadczą firmy zewnętrzne?

Usługi obróbki metali są ofertą o szerokim spektrum możliwości. Zależnie od usługodawcy może to być jedynie ciecie i formowanie na giętarkach lub znacznie bardziej kompleksowa produkcja gotowych konstrukcji stalowych czy aluminiowych. W przypadku firmy ALLTS z Łężyc oferta usług z zakresu obróbki metali obejmuje precyzyjne ciecie i gięcie stali, wykrawanie precyzyjnych elementów o skomplikowanych kształtach z arkuszy blachy, kształtowanie profili aluminiowych stosowanych między innymi do produkcji okien, a także spawanie.

Firmy, które specjalizują się w świadczeniu takich usług, zazwyczaj dysponują bogato wyposażonym parkiem maszynowym. Często są to sterowane numerycznie obrabiarki, które zapewniają bardzo wysoką dokładność odwzorowania, jak i powtarzalność elementów. Ta ostatnia ma ogromne znaczenie przy zamawianiu przez klienta detali, które stanowią część bardziej złożonych konstrukcji. W takich sytuacjach nawet niewielkie odchylenie od normy wymiarowej uniemożliwia montaż i prowadzi do strat materiałowych.

Jeśli firma zewnętrzna, to certyfikowana

Zamawianie detali montażowych czy większych elementów takich jak profile okienne, fragmenty konstrukcji dachowych czy sprzętu AGD wymaga od usługodawcy bardzo wysokiej jakości wykonania. Gwarancją nie może być jedynie dobry park maszynowy. Nie zawsze też jest nim doświadczenie. Wybór podwykonawcy powinien być podyktowany kwalifikacjami, uprawnieniami a przede wszystkim standardami, które potwierdzają odpowiednie certyfikaty.

Czym jest certyfikat? Pod tą nazwą kryje się dokument, który potwierdza zgodność wyrobu z właściwościami, jakie producent deklaruje lub też, które znajdują się w opisach norm i różnych przepisach. Czym więc jest firma certyfikowana i jakie daje gwarancje? Wybierając usługodawcę certyfikowanego zyskujesz pewność, że powierzone mu zadanie zostanie wykonane zgodnie z normą, rysunkiem technicznym i wymogami branżowymi. W efekcie nie tylko otrzymujesz doskonały produkt, ale też nie narażasz się na straty materiału, środków oraz czasu, niezbędnego do wykonania zlecenia po raz drugi lub wprowadzenia poprawek.