20 sierpnia 2019

Kategoria:
Inne

Usługi dekarskie – przegląd ofertowy

Usługi dekarskie powinny być wykonywane wyłącznie przez wyspecjalizowaną w tym zawodzie osobę – czyli przez dekarza. Praca tego specjalisty wiąże się z czynnościami na wysokości i wymaga od niego posiadania zarówno zdolności manualnych, jak również dużego doświadczenia oraz odpowiedzialności. Poziom usług dekarskich wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo budynku, a więc i osób, które w nim przebywają. Źle wykonany dach jest ogromnym zagrożeniem.

Praca dekarza – na czym polega?

Dekarz odpowiedzialny jest za jeden z bardziej istotnych elementów budowy każdego domu – mowa o wykonaniu prawidłowego pokrycia dachowego.  W tym celu wykorzystywane są różnego rodzaju materiały.

Z jakimi w dzisiejszych czasach pracują dekarze? Oto kilka podstawowych:

  • drewno,
  • dachówki ceramiczne,
  • dachówki cementowe,
  • blachodachówki wykonane ze stali, miedzi lub aluminium,
  • gont bitumiczny,
  • papa,
  • słoma.

Każdy z wymienionych materiałów wymaga innego podejścia do montażu oraz zastosowania odpowiednich metod. Istotne jest zatem, aby usługi dekarskie świadczyła firma, która dysponuje odpowiednim doświadczeniem i kadrą wykwalifikowanych pracowników.

Specjalista z firmy PIMAR Pokrycia Dachowe Małeccy Sp.j. wyjaśnia, że:

usługi dekarskie to nie tylko odpowiedni montaż pokrycia dachu. Dekarze zajmują się również przeprowadzaniem wszelkiego rodzaju prac konserwatorskich oraz remontowych poszycia domów. Do obowiązków dekarzy należy między innymi odpowiednie zamontowanie instalacji odpowiedzialnych za odprowadzanie wody, jak również montaż okien dachowych, włazów, świetlików czy izolacji dachowych – dodaje.

Dekarz – specjalista od zadań specjalnych

Nie ma wątpliwości, że element domu, jakim jest dach to podstawa każdego budynku. Jego odpowiednie wykonanie wpływa na bezpieczeństwo osób mieszkających w budynku, jak również chroni przed wszelkiego rodzaju niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Firma oferująca usługi dekarskie powinna posiadać odpowiednie doświadczenie. Jeszcze ważniejsze są jednak uprawnienia. Zatrudniani przez profesjonalną firmę dekarze powinni ponadto znać rodzaj dachówek, drewna, kamienia oraz innych materiałów. 

Decydując się na usługi konkretnej firmy, należy mieć pewność, że wykonane przez nią usługi będą na najwyższym poziomie. Wybierając specjalistę, warto sprawdzić w internecie opinie poprzednich zleceniodawców oraz komentarze, które zostawiły te osoby. Chociaż wiele osób zwraca uwagę na kwestie finansowe, to w tym przypadku nie powinien to być główny wyznacznik wyboru. Dobre firmy dekarskie cenią swoją pracę, a ponadto terminy do tych specjalistów są zarezerwowane z bardzo dużym wyprzedzeniem. Może okazać się, że na specjalistę trzeba będzie czekać nawet rok. Jeżeli jednak praca ma być wykonana profesjonalnie, to warto ją powierzyć w ręce fachowców.