5 kwietnia 2019

Kategoria:
Inne

Usługi CNC i inne formy obróbki mechanicznej

Usługi CNC to jeden ze sposobów obróbki mechanicznej. Pozwalają oddziaływać na zewnętrzną stronę materiału, aby uzyskać pożądany efekt — jego podzielenie lub zmianę kształtu pod wpływem nacisku. Do osiągnięcia zamierzonych rezultatów niezbędne jest dopasowanie sposobu obróbki mechanicznej do specyfiki konkretnego materiału. Zobacz możliwości, jakie daje wykorzystanie nowych technologii.

Obróbka mechaniczna odbywa się na wiele sposobów. Cięcie, gięcie, frezowanie, toczenie, tłoczenie, cięcie plazmą i laserem oraz wiele innych technik pozwala uzyskać przedmioty o pożądanym kształcie. Nawet niewielkie czy skomplikowane elementy mają szansę powstać w profesjonalnych zakładach, w których wykorzystuje się nowoczesne urządzenia do obróbki mechanicznej CNC.

Czym jest obróbka mechaniczna?

Obróbka mechaniczna polega na zmianie wymiarów wewnętrznych konkretnego elementu. Dzieje się tak poprzez oddzielenie poszczególnych fragmentów lub wywieranie nacisku mechanicznego. W rezultacie uzyskujemy produkt o gładkich powierzchniach, który spełnia normy i założenia inwestora. Aby kompleksowo realizować zamówienia firmy takie jak Orstal korzystają z różnych technologii:

Często, dla uzyskania pożądanego efektu, zwłaszcza w skomplikowanych i nietypowych zleceniach, obróbka mechaniczna jest łączona z termiczną lub chemiczną. Kluczem przy każdym zleceniu jest indywidualne podejście do klienta. Zaangażowany personel pracujący na nowoczesnym sprzęcie wykonuje nie tylko tradycyjne cięcia tlenowe, ale też popularne obecnie cięcia laserowe i plazmowe.

Cięcie laserowe i plazmowe

Cięcie laserowe jest wykorzystywane przy obróbce blach z miękkiej stali. Najlepiej sprawdza się podczas pracy z elementami o maksymalnej grubości nieprzekraczającej 30mm. Jeżeli mamy do czynienia z blachą cieńszą, wówczas najlepszym rozwiązaniem okazuje się cięcie plazmowe. Ten rodzaj obróbki mechanicznej jest efektywny nawet w przypadku elementów o grubości 6mm!

Toczenie i frezowanie

Toczenie i frezowanie elementów stalowych pozwala na obróbkę walców i stożków oraz tworzenie rowków czy kanalików. Wykorzystywane w tym procesie specjalistyczne maszyny gwarantują wysoką precyzję pracy oraz stworzenie produktu idealnie kompatybilnego
z resztą konstrukcji.

Dopasowanie odpowiedniej formy obróbki mechanicznej to pierwszy krok, aby uzyskać perfekcyjny produkt. Drugim jest wybór godnej zaufania firmy, która świadczy kompleksowe usługi CNC na wysokim poziomie.