10 maja 2020

Kategoria:
Inne

Urodziny dla dziecka. Wynajem sali czy impreza w domu?

Gdy zbliżają się urodziny dziecka, wielu rodziców zastanawia się, gdzie zorganizować przyjęcie urodzinowe. Dzieci są kreatywne i energiczne, więc może warto przygotować dla nich przyjęcie w sali zabaw, gdzie spędzą niezapomniane chwile? A może lepszym rozwiązaniem będzie przyjęcie w domu i wspólnie spędzony czas z rodziną? Podpowiadamy  zatem, jak oraz gdzie zorganizować urodziny naszym pociechom, aby były szczęśliwe.

Jak wyglądają urodziny dziecka w sali zabaw?

Wynajem sali zabaw to atrakcyjna alternatywa dla organizowania urodzin w domu. Spotkania dzieci w sali zabaw są bardzo popularne i modne. Jest to nowa forma celebrowania wspólnych chwil z rówieśnikami. Nasze pociechy mogą się zrelaksować, pośmiać i pobawić z większym gronie.

Sale zabaw oferują opiekę nad dziećmi przez wykwalifikowanych animatorów urozmaicających imprezę urodzinową. Takie zabawy pozwalają maluchom rozwijać się na płaszczyźnie fizycznej, umysłowej, psychicznej i emocjonalnej. Dzieci poprzez zabawę bardziej otwierają na ludzi – zauważa nasz rozmówca reprezentujący salę zabaw Chatka Gagatka na warszawskim Targówku.

Co więcej, niektóre sale zabaw oferują unikalne tematy przewodnie imprez urodzinowych, które warto jest dostosować do upodobań dziecka i jego zainteresowań. Możemy zorganizować maluchowi urodziny w klimacie Psiego Patrolu, Lego, Gwiezdnych Wojen, Minionków czy Świnki Peppy. Dla chłopców lubiących grać w piłkę można zorganizować przyjęcie w stylu piłkarskim. Jeżeli zdecydujemy się na wyprawienie urodzin dziecka na sali, zwróćmy uwagę, aby była ona na tyle duża, aby zapewnić przestrzeń dla zaproszonych gości oraz do zabawy.

Przyjęcie urodzinowe dla dziecka w domu czy wynajem sali?

Przyjęcia urodzinowe dla dzieci organizowane w domu mają w sobie niezwykły urok. Jest to dobry pomysł, jeżeli nie chcemy nadszarpnąć naszego budżetu. Urodziny w domu najczęściej są wyprawiane, gdy dzieci są jeszcze małe i nie chodzą do przedszkola. Zaletą takiej imprezy jest głównie cena, gdyż nie trzeba dodatkowo płacić za wynajem sali. Co więcej, nie jesteśmy ograniczeni czasowo, w przeciwieństwie do sali, którą wynajmujemy. Od tego, czy zorganizujemy przyjęcie w domu, czy mieszkaniu zależy jego wielkość. Jeżeli mamy małe mieszkanie i niewiele miejsca, wówczas lepszym pomysłem może okazać się wynajem sali zabaw. Jest to również idealne rozwiązanie, jeżeli na zewnątrz pada lub jest zimno i dzieci nie mogą wyjść na dwór się pobawić. Minusem organizacji urodzin w domu są długie godziny spędzone w kuchni, zajmowanie się wystrojem, ryzyko zniszczeń oraz sprzątanie.

Urodziny dla dziecka w Warszawie możemy zorganizować także na zewnątrz. Wynajęcie sali zdecydowanie odciąża rodziców i pozwala zaoszczędzić czas. Nie muszą oni martwić się o dekoracje, wymyślanie atrakcji, no i sprzątanie!  Imprezy urodzinowe w sali zabaw organizowane są przez wyspecjalizowanych animatorów. Możemy mieć pewność, że nie zabraknie dekoracji, zastawy, strojów i rekwizytów. Spodziewać się można kręconej waty cukrowej, piniaty czy skręcania baloników, co w domu byłoby trudne do zorganizowania. Pamiętajmy jednak, że im więcej atrakcji, tym więcej zapłacimy. Jak widzimy, obie opcje mają wady i zalety. Warto jednak przed urodzinami zapytać dziecko, która z atrakcji najbardziej by mu się podobała.