25 lipca 2019

Kategoria:
Inne

Uchwyty plazmy – przegląd ofertowy

Cięcie plazmą doskonale sprawdza się przy przecinaniu każdego materiału, który przewodzi prąd. Plazmą tnie się stal nierdzewną, a nawet aluminium. Systemy plazmowe mogą rozcinać blachy, które mają nawet 150 mm. Przy jej pomocy z powodzeniem możesz ciąć też kształtowniki, siatki, a nawet rury. Jednak, aby ten proces w ogóle był możliwy, musisz wybrać idealnie dobrany uchwyt plazmy.

Przecinarki plazmowe i ich uchwyty

Aby cięcie plazmą było możliwe, musisz mieć odpowiednią przecinarkę plazmową. Taki sprzęt na dobre zadomowił się już w większości warsztatów. Cięcie plazmą to inaczej topienie i usuwanie metalu ze szczeliny cięcia, mocno skupionym pomiędzy plazmowym łukiem elektrycznym, który ma bardzo dużą energię kinetyczną, a ciętym materiałem. Przecinarka plazmowa działa na materiał poprzez precyzyjne zbliżenie lub potarcie palnikiem. Podstawą jest podłączenie do materiału ciętego przewodzącego prąd uchwytu masowego. Uchwyty plazmy  są nieodłącznym elementem przecinarek i mają wpływ na całą pracę. Bez odpowiedniego uchwytu nie masz nawet po co zaczynać cięcia. Jakie wyróżniamy uchwyty plazmowe?

Uchwyty plazmowe – charakterystyka

Uchwyty do cięcia plazmą przeznaczone są do wykonywania różnego rodzaju czynności. Jeśli chcesz wybrać odpowiedni dla siebie, określ najpierw parametry materiałów, które będziesz poddawać obróbce. Profesjonalne firmy, takie jak Sklep spawalniczy spawaj.eu, służą radą w wyborze uchwytu i oferują zarówno te do cięcia grubych blach, jak i do materiałów o znacznie mniejszej grubości. Zazwyczaj takie urządzenie ma długość 5-6 metrów i jest chłodzone powietrzem. Na jakie uchwyty warto zwrócić uwagę?

  • Uchwyt A-141 – jest przeznaczony do przecinania blach o grubości do 40 mm i do ciężkich konstrukcji stalowych. Warto do niego wybrać dobrą przecinarkę plazmową np. Sherman i Magnum.
  • Uchwyt A-81 6 m – przeznaczony do cięcia blach średniej grubości i do lekkich konstrukcji. Można w niego wyposażać przecinarki plazmowe Sherman CUT 72.
  • Uchwyt CB-50 6m G1/4” – przeznaczony do przecinarek plazmowych CUTTER 50 i CUTTER 50K.
  • Uchwyt A-101 6m – przeznaczony jest do przecinarek plazmowych CUTTER 110. Wykorzystuje się go do cięcia płyt stalowych o grubości do 30 mm, materiałów o średniej i większej grubości, jak i lekkich oraz średnich konstrukcji stalowych.

Zwróć też uwagę, aby rękojeść uchwytu była wygodna, a konstrukcja stabilna. Na rynku znajdziesz mnóstwo uchwytów różnego rodzaju, najważniejsze jest jednak, aby zaopatrywać się w nie tylko u renomowanych firm. Dobra jakość produktu ma największy wpływ na efekty Twojej pracy.