25 kwietnia 2017

Kategoria:
Inne

Transport towarów delikatnych

Środki transportu są obecne w każdej dziedzinie naszego życia. Przede wszystkim umożliwiają nam poruszanie się, jednak ważna jest także ich inna funkcja, jaką jest wymiana dóbr tak w skali krajowej, jak i międzynarodowej. Istnieją różne środki transportu, przeznaczone dla różnych towarów. Niektóre z nich, jak towary delikatne, wymagają specjalnego traktowania. Także, a nawet przede wszystkim podczas ich przewożenia.

O czym pamiętać

Towary delikatne powinny być transportowane w specjalnych warunkach. Należy zapewnić im pełne bezpieczeństwo i właściwą dla nich temperaturę. Konieczny jest też wybór odpowiednio przystosowanego środka transportu, który umożliwi bezproblemowe dowiezienie go na miejsce.

-Głównym zadaniem podczas przewożenia towarów delikatnych jest dostarczenie ich do miejsca docelowego w całości. Zależy na tym zarówno odbiorcy, jak i nadawcy przesyłki, którzy od firmy przewozowej wymagają wyjątkowej ostrożności i pełnego profesjonalizmu – zauważa ekspert reprezentujący firmę LOGIUS EXPRESS.

Zabezpieczanie towarów delikatnych

Przygotowując delikatne towary do transportu trzeba przede wszystkim pamiętać o dokładnym ich zapakowaniu. W tym celu konieczne jest dobranie odpowiedniego kartonu, który zapewni bezpieczne przewiezienie produktu. Warto również użyć wypełniaczy, aby lepiej zabezpieczyć i unieruchomić towar. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest umieszczenie zaklejonego kartonu w innym, większym, wypełnionym pianką lub styropianem, który także należy dokładnie okleić. Przed wysłaniem zapakowanego produktu należy sprawdzić czy karton nie uległ zniszczeniu oraz czy nie jest mokry.

Ważne jest również, aby na zapakowanym kartonie znalazła się specjalna naklejka z oznaczeniem i informacją o delikatnej zawartości. To wiadomość dla kierowcy, dzięki której będzie wiedział, że musi obchodzić się z tym pakunkiem wyjątkowo ostrożnie. Jest to istotne również dlatego, że firmy transportowe zabezpieczają delikatne towary w wyjątkowy sposób, który wyklucza ryzyko ich zniszczenia w trakcie przewozu.