transport-odpadow
20 lipca 2018

Kategoria:
Inne

Transport odpadów krok po kroku

Wywóz odpadów musi się odbywać zgodnie z przepisami. Nie możemy go realizować dowolnie, w przypadkowy sposób. Musimy spełnić wymogi, nałożone na nas przez prawo. Jak powinno się transportować odpady? Na czym polega taki transport krok po kroku? Odpowiedzi znajdziecie w naszym krótkim poradniku. Piszemy tu o transporcie, który jest praktyczny i ekologiczny.

Potrzebne zezwolenia

Żeby świadczyć usług transportu odpadów, koniecznie trzeba posiadać zezwolenia – firmy zajmujące się tego rodzaju transportem najpierw muszą załatwić wszystkie formalności. Oddzielne pozwolenia należy mieć na transport różnego typu odpadów – np. odpadów budowlanych, przemysłowych, czy niebezpiecznych. Transportem takich odpadów zajmuje się przedsiębiorstwo Eko-Jumir sp. z o.o. Dzięki wszystkim  pozwoleniom oraz dużej flocie pojazdów, możliwa jest realizacja transportu wszystkich surowców wtórnych. Zaplecze pojazdów jest tutaj szczególnie istotne, ze względu na to że odpady występują w różnych stanach skupienia – stałym i ciekłym. Ważne, by firma transportująca odpady posiadała zaplecze, pozwalające na transport każdego typu tych śmieci. Pojazdy powinny też mieć zbiorniki o różnej pojemności, co pozwoli na realizację transportu odpadów z różnych ośrodków.

Transport odpadów krok po kroku

Dobra firma transportowa odbiera odpady z każdego miejsca, wskazanego przez klienta. Jeśli potrzebujemy odbioru odpadów musimy to wcześniej zgłosić – transport realizowany jest najczęściej w ciągu 24 godzin. Dobra firma transportująca odpady powinna zapewnić nam doradztwo w sprawie dostosowania odpowiedniego transportu do rodzaju odbieranych odpadów. Szczegóły powinniśmy omówić jeszcze w trakcie zamawiania usługi transportu – dzięki temu wszystko przebiegać będzie szybciej i sprawniej. Niektóre firmy nie oferują pomocy w załadunku odpadów, jednak takich przedsiębiorstw lepiej jest unikać, Dobra firma transportująca odpady, sama zajmuje się także załadunkiem na samochód. Po załadowaniu odpadów do pojazdu, którym zostaną wywiezione, musi zostać wystawiony dokument potwierdzający przekazanie odpadów. To bardzo istotne. Następnie, w zależności od tego, jakie odpady są transportowane, trafiają one na legalne wysypisko śmieci, lub – co znacznie lepsze dla środowiska – do zakładu zajmującego się recyklingiem. Tam przechodzą kolejny etap segregacji i są przetwarzane w materiały, nadające się do wywarzania nowych produktów. Warto jest postawić na dobrą firmę zajmująca się transportem odpadów, by zawsze mieć pewność, że cały zabieg przebiegać będzie bez problemów.