Szyldy i tabliczki wzmocnieniem wizerunku firmy
20 grudnia 2017

Kategoria:
Inne

Szyldy i tabliczki wzmocnieniem wizerunku firmy

Dobre skojarzenie

Aby zrozumieć, jak działa ten mechanizm, warto rozpatrzyć kilka przypadków. Po pierwsze, wyobraźmy sobie przypadkowego przechodnia, który akurat nie ma zamiaru skorzystać z naszych usług ani kupić oferowanych przez nas produktów. Dobrze zaprojektowany i solidnie wykonany szyld z pewnością jednak nawet mimowolnie zwróci jego uwagę. Jeśli wywołane dzięki temu wrażenie będzie pozytywne, to gdy ów przechodzień zacznie potrzebować naszych produktów czy usług, z pewnością powróci wówczas do miejsca, które zapadło mu w pamięć.

Dodatkowe punkty

Rozważmy teraz inny przypadek. Załóżmy, że nasza firma świadczy usługi kosmetyczne, takie jak manikiur i pedikiur. Przy jednej ulicy potrafi nieraz znajdować się sporo salonów tego typu. Jeśli osoba pragnąca „zrobić sobie paznokcie” nie będzie miała konkretnych preferencji (np. rekomendacji znajomych), z dużą dozą prawdopodobieństwa zdecyduje się na skorzystanie z usług firmy, której salon lepiej się prezentuje – m.in. właśnie dzięki efektownemu szyldowi!

Pierwsze wrażenie

A teraz wyobraźmy sobie kogoś, kto kieruje się konkretnie do nas. Jeśli dzięki szyldowi lub tabliczce z logotypem i nazwą naszej firmy ten ktoś bez problemu odnajdzie naszą siedzibę mimo natłoku wszechobecnych reklam, rozmaitych form oznakowania, chaosu estetycznego oraz natłoku informacji – z pewnością nasze przedsiębiorstwo będzie mu się kojarzyć lepiej, niż gdyby w rosnącym zdenerwowaniu i irytacji musiał długo nas szukać.

Ciekawy oraz starannie wykonany szyld bądź tabliczka mogą też takiej osobie sporo o naszej firmie powiedzieć, często nawet podświadomie.

Elegancja i precyzja szyldu zasugerują chociażby dbałość o szczegóły, a więc wysoką jakość, której będzie można się spodziewać po naszych produktach czy usługach – zwraca uwagę specjalista z warszawskiej firmy Akcept, która kompleksowo zajmuje się identyfikacją wizualną przedsiębiorstw. Nie bez powodu zatem tabliczki i szyldy uchodzą za swoistą wizytówkę firmy.

Skrojone na miarę

Dlatego właśnie warto powierzyć ich wykonanie profesjonalistom, których wiedza i doświadczenie pozwolą dobrać projekt oraz materiał wykonania z jednej strony do przekazu, jaki dane przedsiębiorstwo chce komunikować, a z drugiej – do estetyki oraz założeń architektonicznych wnętrza lub elewacji budynku, gdzie zawisnąć ma tabliczka lub szyld. Co innego sprawdzi się na zewnątrz, zaś co innego pod dachem. Do wyboru jest mnóstwo możliwości, spośród których z pewnością znajdziemy rozwiązanie idealne zarówno dla naszej wizji, jak i dla naszego budżetu.