19 kwietnia 2020

Kategoria:
Inne

Szukasz pracy za granicą? Agencja pośrednictwa pomoże

Zdecydowanie się na pracę za granicą wiąże się z podjęciem trudnych decyzji. Ogromna odległość od najbliższych, nowe miejsce, nieznane otoczenie i ogrom stresu nie ułatwiają pierwszych dni, a nawet tygodni. U osób pracujących nielegalnie dochodzi do tego jeszcze strach i brak poczucia bezpieczeństwa. To skutecznie przekonuje, że praca „na czarno” nie jest dobrym rozwiązaniem. Aby jej uniknąć, skorzystaj z pomocy sprawdzonej agencji pośrednictwa.

Możliwość jednoczesnej aplikacji na kilka stanowisk

Agencje pośrednictwa pracy mogą jednocześnie prowadzić rekrutację na kilka stanowisk pracy, w różnych firmach. Warunkiem, który pozwoli skorzystać z tej możliwości, jest spełnianie wymagań zawartych w ofertach zatrudnienia. Pozwala to znacznie zwiększyć szanse na znalezienie wymarzonego, dobrze płatnego zatrudnienia.

Łatwy dostęp do informacji

Planując zatrudnienie w nowym kraju, warto poznać lokalne zwyczaje, ale też ustawodawstwo. Pracownicy profesjonalnych agencji pracy, takich jak Get Job, nie tylko doskonale mówią w obcym języku, ale też znają tamtejszy rynek pracy, tradycje i obowiązujące przepisy prawne. Ich pomoc okazuje się nieoceniona nie tylko w znalezieniu pracy, ale też dopełnieniu formalności związanych chociażby z założeniem konta bankowego. Są oni pewnym wsparciem w pierwszych tygodniach życia w nowym otoczeniu.

Pełne bezpieczeństwo

Warto wiedzieć, że agencje są firmami ściśle monitorowanymi przez odpowiednie instytucje kraju, w którym mają swoją siedzibę. Dla przyszłego pracownika jest to gwarancja, że przestrzegają przepisów prawa pracy i stosują wymagane procedury. Daje to także pewność, że wynagrodzenie będzie sprawiedliwe i zostanie wypłacone na czas, a zatrudnienie będzie legalne.

Okres próbny

Wiele pracowników podejmujących pracę po raz pierwszy pragnie skorzystać z okresu próbnego. Co prawda oferty pracy obejmują najczęściej umowy tymczasowe, jednak jeśli obydwie strony są zadowolone, to jest możliwe uzyskanie bezpośredniego zatrudnienia w firmie bądź przedłużenia aktualnego kontraktu.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie odgrywa tak samo ważną rolę jak wszystkie wcześniejsze elementy. Wiele firm zajmujących się wyszukiwaniem ofert pracy proponuje również zakwaterowanie dla wszystkich pracowników w przystępnych cenach. Jest to znaczne ułatwienie, gdyż samodzielne znalezienie kwatery w obcym mieście może przysporzyć wiele trudności.

Organizacja szkoleń

Coraz więcej biur pośrednictwa pracy oferuje także udział w szkoleniach pozwalających zdobyć nowe umiejętności. Ich obecność w CV zwiększa wartość potencjalnego pracownika na rynku pracy i otwiera dostęp do interesujących, lepiej płatnych propozycji.