hotel-jezioro
11 maja 2018

Kategoria:
Inne

Szukasz miejsca na udany urlop? Sprawdź okolice Jeziora Człuchowskiego

Polska obfituje w interesujące miejsca wypoczynku. Możemy wybierać między morzem, górami, pojezierzami… Te ostatnie to doskonałe miejsce dla osób, które lubią sporty wodne i wakacyjny klimat beztroski. Ciekawym miejscem są pełne jezior okolice Człuchowa. Dowiedz się czegoś więcej o tym urokliwym rejonie i sprawdź, jakie urlopowe atrakcje na Ciebie czekają!

Jeziora Człuchowskie – co trzeba wiedzieć?

Człuchów to miejscowość położona w województwie pomorskim w malowniczym otoczeniu jezior: Urzędowskiego, Miejskiego Małego, Miejskiego Dużego oraz największego z nich Rychnowskiego. Należą one do Pojezierza Krajeńskiego.

Pojezierze Krajeńskie to obszar, w którym dominują naturalne krajobrazy. Obejmuje około 300 jezior o powierzchni przekraczającej hektar. W roku 1998 we wschodniej i centralnej części pojezierza powstał trzeci co do wielkości park krajobrazowy. Obfituje ono także w obszary Natura 2000 oraz obszary chronionego krajobrazu i rezerwaty. To wszystko oznacza, że możesz rozkoszować się urokiem nieskalanej natury. Wprost idealne miejsce na odpoczynek z dala od miejskiego zgiełku!

Jeziora Człuchowskie – wymarzony wypoczynek!

Cieszenie się każdą chwilą urlopu w przepięknej scenerii jezior umożliwiają odpowiednia baza noclegowa i infrastruktura turystyczna. Godny polecenia jest Hotel Nad Jeziorem. Komfortowe pokoje pozwalają w pełni rozkoszować się wypoczynkiem nie tylko wśród pięknej przyrody, ale też w pełnej wygodzie.

Okolica hotelu oferuje liczne atrakcje, takie jak np.: spływy kajakami i tratwami, przejażdżki rowerowe (można skorzystać z wypożyczalni), drugi co do wielkości zamek krzyżacki po Malborku, słowiańskie grodzisko z IX wieku, liczne muzea i obiekty sakralne, barwne szlaki turystyczne i ścieżki edukacyjne, punkty widokowe, zabytkowe parki i ogród botaniczny pełny unikatowej roślinności, rezerwat faunistyczny dla miłośników zwierząt, park dendrologiczny dla osób, które cenią urok drzew… To nie wszystkie atrakcje tego rejonu. To magiczny zakątek Polski, w którym każdy – niezależnie od wieku, zainteresowań i oczekiwań – może spędzić czas, wypoczywając aktywnie i odkrywając nieznane. Urlop nad Jeziorami Człuchowskimi będzie pełny niespodzianek!