wozek-widlowy
25 kwietnia 2018

Kategoria:
Inne

Sztaplarki nowe czy używane – co wybrać?

Sztaplarka to urządzenie, które umożliwia układanie ładunku w sztaple. Obecnie do sztaplowania używa się wózków widłowych, dlatego też często nazywane są one także sztaplarkami. Wózki widłowe sprawdzą się u każdego, kto prowadzi przedsiębiorstwo wymagające przenoszenia ładunków, np. w magazynach. Gdy już  zdecydujemy się na ich zakup, musimy podjąć decyzję, czy kupujemy sprzęt nowy, czy używany.

Sztaplarka, czyli wózek widłowy – nowy czy używany? Koszt

 Najważniejszą kwestią braną pod uwagę podczas wyboru sztaplarki, czyli wózka widłowego, jest jego koszt. Oczywiste jest, że nowy wózek widłowy będzie zdecydowanie droższy niż wózek używany. Dlatego jeśli budżet kupującego jest ograniczony, to dla większości jasne jest, że lepszym rozwiązaniem będzie wózek używany. Ale czy na pewno? Nowa sztaplarka ma wiele zalet, które warto przeanalizować – m.in. ma pełną gwarancję (dzięki temu uzyskamy ewentualną pomoc techniczną w razie jej awarii). Ponadto wyższy koszt zakupu nowego wózka widłowego stanowi również gwarancję jego jakości oraz pełnej użyteczności. Dodatkowo nowoczesny i nowy wózek widłowy ma najwyższe parametry techniczne (tj. szybkość przyspieszania, skuteczność hamowania, prędkość opuszczania i podnoszenia wideł z ładunkiem lub bez niego). Kolejnym czynnikiem, który powinniśmy uwzględnić przy zakupie wózka jest częstotliwość korzystania z niego. Jeśli sztaplarki są w Twojej firmie często używane, warto zainwestować w nowy sprzęt, który z pewnością posłuży dłużej niż sprzęt używany.

Używane sztaplarki – nie zawsze gorsze niż nowe

Warto jednak podkreślić, że używane sztaplarki nie zawsze są gorsze niż ich nowe odpowiedniki. Wystarczy znaleźć firmę, która oferuje wózki widłowe po całkowitej renowacji. Ponadto, wiele z nich udziela również gwarancji na zakupiony sprzęt. Podczas zakupu używanego wózka widłowego warto zwrócić uwagę na liczbę przepracowanych na nim roboczogodzin oraz jego rok produkcji. Aby wózek widłowy służył latami oraz spełniał wszystkie potrzebne funkcje, należy sprawdzić jego możliwości jeszcze przed zakupem. Bogatą ofertę zarówno nowych, jak i używanych sztaplarek, czyli wózków widłowych, zapewnia firma Inicjatywa Północno-Zachodnia „PW” – IPZ z Kiełbaskowa.

Podsumowanie – 5 kwestii, które należy wziąć pod uwagę podczas zakupu wózka

 Podczas zakupu wózka widłowego warto zastanowić się:

  • jaki budżet chcemy przeznaczyć na zakup sztaplarki,
  • jak często chcemy używać wózka widłowego,
  • jakie funkcje powinien mieć wózek widłowy, jakiego potrzebujemy,
  • czy zależy nam na gwarancji na ten sprzęt,
  • czy wózek będzie używany w pomieszczeniu, czy raczej na zewnątrz.