12 sierpnia 2019

Kategoria:
Inne

Systemy absorpcji płynów

Dlaczego rozwiązanie kwestii skutecznej absorbcji płynów jest tak ważne, wie każdy, ktoś miał okazję przebywać na sali operacyjnej czy przy łóżkach pacjentów w szpitalach. Na szczęście, na rynku są dziś już dostępne innowacyjne produkty pozwalające poradzić sobie z problemem mokrych, śliskich powierzchni mogących podrażnić skórę leżących pacjentów.

Mata Aladin – nieoceniona pomoc na sali operacyjnej

Maty Aladin są wykorzystywane na podłogach sal operacyjnych, zapewniając powierzchniom wymagany dla takich miejsc stopień higieny. Zaletą wyróżniającą ten produkt spośród innych jest bardzo dobra wchłanialność płynów. Zachowanie antypoślizgowej powierzchni podłogi jest niezbędne dla zachowania bezpieczeństwa, zwłaszcza podczas zabiegów z zakresu ginekologii i urologii przeprowadzanych z wykorzystaniem serum np. odbierania porodów czy cesarskich cięć. Inną zaletą mat Aladin jest łatwość użytkowania za sprawą m.in. sprężystej powłoki. Jest to produkt jednorazowy, można go rozłożyć w dowolnym miejscu, nawet na mokrej już podłodze, gdyż mata skutecznie pochłania płyn ze spodu, w ten sposób nie tylko osuszając podłogę, ale też pochłaniając płyny, które się na nią rozlewają. Zdecydowanie poprawia się komfort pracy lekarzy dzięki ich zastosowaniu. Maty Aladyn składają się z sześciu warstw, ale nie są grube.

Prześcieradła Triton: trójwarstwowa ochrona

Jak podkreśla nasz ekspert z firmy BL Medica jest to jedyny produkt medyczny, który został dopuszczony do użycia pomiędzy stołem operacyjnym a pacjentem. Prześcieradło Triton ma takie cechy jak nieprzemakalność i chłonność, przeznaczone jest do używania na stole operacyjnym. Zapewnia ono nie tylko utrzymanie w czystości stołu operacyjnego, ale również suchej skóry pacjenta podczas zabiegu. Prześcieradło Triton to produkt przeznaczony do jednorazowego użytku. Stanowi ono doskonałą alternatywę dla używanych niegdyś przy operacjach folii, prześcieradeł czy wacików. Produkt ten świetnie sprawdza się też w przypadku gabinetów lekarskich i zabiegowych, gipsowni czy oddziałów pooparzeniowych, stosować go można również przy biopsjach. Innym miejscem stosowania prześcieradeł Triton są szpitale, domy opieki, ośrodki dla seniorów. Stanowią one również dobre zabezpieczenie dla skóry pacjenta przed wystąpieniem podrażnień. Za ich skuteczność działania odpowiada m.in. trójwarstwowa budowa tych prześcieradeł: warstwa spodnia jest wodoodporna, warstwa środkowa wchłania płyny, a delikatna warstwa wierzchnia przepuszcza płyny w jedną stronę i gwarantuje wyschnięcie zmoczonej powierzchni już w minutę.