4 kwietnia 2021

Kategoria:
Inne

Stojaki typu A. Charakterystyka

Szyby są niezwykle kruchymi konstrukcjami. Ręczne ich przenoszenie, bez żadnej dodatkowej osłony, może okazać się opłakane w skutki, ponieważ bardzo łatwo je zniszczyć. Choćby małe stuknięcie o ścianę może spowodować pęknięcie całej szklanej powłoki, to dlatego lepiej stosować znane sposoby zabezpieczania. Są nimi właśnie stojaki na szkło. Jakie jeszcze zalety posiadają te niepozorne konstrukcje?

Niezawodne stojaki transportowe

Stojaki transportowe są tak zbudowane, aby korzystanie z nich nie wiązało się nawet z najmniejszą możliwością uszkodzenia przewożonego materiału – a jak wiadomo, gdy pojawi się choćby mała rysa, szklana tafla może być już nie do użytku. Taki stojak służy przede wszystkim do przechowywania i transportowania materiałów płytowych – tłumaczy przedstawiciel firmy GK PRODUCT.

Stojaki transportowe składają się zazwyczaj z obramowania, czyli nieruchomej, stalowej konstrukcji, a także wysuwanych szuflad, w których umieszcza się przewożone przedmioty. Regały są umieszczone względem siebie w odległość ok. 1 cm, co pozwala na przechowywanie dużej liczby materiałów naraz. Stojaki są także wyposażone w gumową powierzchnię roboczą, która zmniejsza możliwość powstania uszkodzeń. Istnieje wiele rodzajów stojaków. Niektóre z nich nadają się do transportu okien czy drzwi. Często wykonuje się je na zamówienie. Można je również wzbogacić o różne akcesoria i dodatkowe wyposażenie, np. w profile gumowe do transportu szkła.

Stojaki typu A

Najczęściej stosowanymi stojakami są stojaki typu A i L, czyli dwustronne oraz jednostronne. Stojaki typu A służą przede wszystkim do transportowania szyb zespolonych, ale nie tylko. To solidne oraz wytrzymałe konstrukcje o wielu modelach, które posiadają możliwość modyfikacji. Są one wyposażone w cztery uchwyty przeznaczone do przemieszczania dźwigiem albo suwnicą, cztery uchwyty służące do transportu wózkiem widłowym. Niekiedy posiadają także uzbrojenie pod blokady.

Jakie są zalety stojaków typu A?

Do zalet stojaków typu A można zaliczyć:

  • wysokie bezpieczeństwo użytkowania,
  • redukcję liczby operatorów,
  • minimalne straty materiałowe,
  • łatwość dostępu do materiałów,
  • dostosowanie do wymagań klientów,
  • możliwość ocynkowania ogniowego,
  • udźwig od 1800 do 2000 kg.

Stojaki typu A są bardzo przydatne szczególnie w branży budowlanej lub odpowiadającej za produkcje szklanych konstrukcji. Są one niezbędne przede wszystkim przy transporcie.