mieszkanie osiedle starogard gdanski
6 stycznia 2021

Kategoria:
Inne

Starogard Gdański jako atrakcyjne miejsce do zamieszkania

Jeżeli nie jesteś fanem głośnych metropolii, a jednocześnie nie wyobrażasz sobie życia na odludziu, zastanów się nad osiedleniem się w mniejszym mieście. Do wyboru masz wiele punktów na mapie, ale pod względem atrakcyjności szczególnie wyróżnia się Starogard Gdański. Przekonaj się, dlaczego warto zainwestować w mieszkanie położone właśnie w tym mieście.

Za co można pokochać Starogard Gdański?

Starogard Gdański jest ciągle rozwijającym się miastem z ogromnymi perspektywami. Wpływ ma na to jego szczególne położenie.

Jest on usytuowany w województwie pomorskim, a dokładniej w regionie nazywanym Kociewiem. Ten zakątek kraju słynie z tego, że przebiega przez niego aż 400 km malowniczych tras rowerowych. Dlatego ten, kto zamieszka w tym mieście, nie będzie miał powodu do narzekania, jeżeli chodzi o aktywny wypoczynek.

Miasto to jest też położone blisko wybrzeża Bałtyku i Trójmiasta – chcąc zaznać wielkomiejskich rozrywek, wystarczy zrobić sobie krótką wycieczkę. Starogard Gdański od stolicy województwa – Gdańska – dzieli jedynie nieco ponad 50 km. Można je pokonać w niespełna 50 minut jadąc trasą A1.

Bliskość Trójmiasta sprawia, że można pomyśleć o pracy w Gdyni, Sopocie lub Gdańsku i mieszkaniu w Starogardzie. Jest to dobra decyzja z finansowego punktu widzenia, gdyż koszty życia w mieście położonym w Kociewiu będą znacznie niższe.

Dlaczego warto zastanowić się nad inwestycją w nieruchomość położoną w Starogardzie Gdańskim?

Ceny mieszkań w Starogardzie Gdańskim, mimo bardzo atrakcyjnego położenia, nie są tak wysokie jak w przypadku trójmiejskiej metropolii. Nie zmienia to faktu, że miasto to prężnie się rozwija.

Średnia cena mieszkania za m2 w Starogardzie Gdańskim wyniosła w III kwartale 2020 roku 4323 zł. Natomiast chcąc kupić lokal w samym Gdańsku, trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu 10000 zł/m2. Dlatego zdecydowanie warto przemyśleć zakup nieruchomości w tańszym, mniejszym mieście, które jest jednocześnie położone blisko większej aglomeracji

– przekonuje specjalista z firmy LOKER.

Oferta starogardzkiego rynku nieruchomości jest bogata. Miasto to docenili także deweloperzy, którzy realizują tam inwestycje budowlane. Powstają tam między innymi wygodne mieszkania i szeregowce.

Chcąc zamieszkać w Starogardzie Gdańskim, można zdecydować się na komfortowe nowe mieszkanie w dogodnej lokalizacji. Natomiast ci, którzy potrzebują więcej przestrzeni, na pewno znajdą tu większą nieruchomość z własnym garażem. Wszystko to jest dostępne w zdecydowanie przystępniejszej cenie w porównaniu do kwoty potrzebnej na zakup lokalu lub domu położonego w pobliskim Trójmieście.