środki czystości
1 listopada 2019

Kategoria:
Inne

Sprzątanie biura. Dlaczego warto zaufać firmie zewnętrznej?

Samodzielne sprzątanie biura może się sprawdzić, kiedy pracujesz na niewielkim metrażu. Jednak znacznie częściej wymaga pomocy z zewnątrz i zaangażowania wykwalifikowanego personelu. Zatrudnienie firmy zewnętrznej to znaczna oszczędność czasu. Rozbudowana oferta pozwala na precyzyjne dopasowanie zakresu usług oraz ich kosztu do potrzeb i założonego budżetu.

Ergonomia, wygoda, design i… czystość. To cechy, które powinny charakteryzować komfortowe biuro. W trosce o dobre samopoczucie pracowników i kreatywne środowisko do działania warto powierzyć funkcję sprzątania firmie zewnętrznej.

Dlaczego zewnętrzna firma sprzątająca?

Zdarza się, że biura należące do danej firmy zajmują jedno lub dwa piętra w wieżowcu. Pozostałe należą do innych najemców. W takiej sytuacji zatrudnienie jednej firmy sprzątającej pozwoli na utrzymanie czystości w całym obiekcie. Będzie wygodne zarówno dla zarządzających budynkiem, jak również dla podmiotów, które mają w nim swoje biura.

Firmy zewnętrzne dysponują profesjonalnym sprzętem i akcesoriami, dzięki którym sprzątanie odbywa się dokładnie oraz szybko. Mają maszyny do czyszczenia posadzek i usuwania starych powłok polimerowych, a także znają metody zabezpieczania powierzchni. O ile w biurach czy sklepach odzieżowych nie ma restrykcyjnych wytycznych co do zakresu i jakości sprzątania, o tyle w przychodniach, aptekach czy restauracjach obowiązują szczegółowe procedury. Dopasowanie konkretnych środków czyszczących czy dezynfekujących to również trudne zadanie, któremu podołają doświadczeni pracownicy.

Zakres działań firmy sprzątającej

Realizująca kompleksowe usługi sprzątające firma zajmuje się utrzymaniem czystości w biurach, pomieszczeniach socjalnych, łazienkach czy na korytarzach, a także dba o teren na zewnątrz. Szczegółowy zakres usług jest ustalany indywidualnie, niemniej jednak na przykładzie EMKA PLUS ze Szczecina widać, że jest on bardzo szeroki i obejmuje:

  • utrzymanie czystości wewnątrz budynku,
  • sprzątanie terenów zielonych,
  • pielęgnację trawników, klombów, roślinności,
  • usługi alpinistyczne, mycie okien,
  • sprzątanie po budowie czy remoncie,
  • mycie podłóg, pranie wykładzin i dywanów.

Powierzenie kompleksowej troski o kondycję i wygląd miejsca pracy to najlepsze rozwiązanie. Współpraca z jedną firmą to ogromna oszczędność czasu i pewność, że wszystkie zadania będą zrealizowane na czas, zgodnie z przyjętymi standardami. Zazwyczaj jest to też tańsze rozwiązanie niż powierzanie każdego z zadań innej firmie.