17 października 2017

Kategoria:
Inne

W jaki sposób wybrać serwis maszyn rolniczych?

Maszyny takie jak ciągniki, kombajny, pługi czy siewniki stanowią niezbędny element wyposażenia każdego gospodarstwa rolnego. Podobnie jak wszystkie inne sprzęty mechaniczne ulegają one jednak zużyciu przez co prędzej czy później będą one wymagały wizyty w serwisie. Jakie czynniki należy brać pod uwagę w wyborze firm oferujących naprawy tego typu sprzętów, aby mieć pewność, że  zlecone usługi zostaną wykonane z najwyższą skutecznością? Tego dowiemy się z poniższego tekstu.

Doświadczenie na rynku

Bardzo często pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z usług danej firmy, jest jej staż na rynku. Jest to całkiem naturalne, bowiem wiek przedsiębiorstwa jest w stanie wiele nam powiedzieć o jej profesjonalizmie. Rynek – a szczególnie rynek usług specjalistycznych, takich jak serwisowanie maszyn rolniczych – bardzo skutecznie weryfikuje, które firmy zasługują na to, aby przetrwać wśród konkurencji. Przedsiębiorstwa świadczące usługi niskiej jakości i nie dbające o klienta, zwykle wypadają z rynku bardzo szybko. Wybierając firmy o dłuższym stażu, wynoszącym od kilkunastu do kilkudziesięciu lat możemy z dużą pewnością założyć, że zostaniemy obsłużeni w sposób profesjonalny. Jedną z firm świadczących usługi z zakresu serwisowania maszyn rolniczych jest przedsiębiorstwo Hydro-Masz, istniejące już od 2001 roku.

Autoryzacja marek

Kolejnym ważnym wyznacznikiem jakości usług są posiadane przez serwis autoryzacje, udzielane przez znanych producentów maszyn. Producenci narzucają bardzo rygorystyczne wymogi, które serwis starający się o autoryzację musi spełnić – w ten sposób marki dbają o swój wizerunek. Wymogi te dotyczą między innymi jakości usług oraz kwalifikacji osób pracujących w zakładzie. Jeśli wybrany przez nas serwis reklamują się za pomocą logo danej marki, możemy mieć całkowitą pewność, że zatrudniona w nim kadra jest odpowiednio przeszkolona do naprawy naszego sprzętu i dysponuje odpowiednim sprzętem.

Podejście załogi

Każdy dobry mechanik zanim w ogóle przyjmie jakiekolwiek zlecenie, przeprowadza z właścicielem maszyny rolniczej oddanej do naprawy bardzo szczegółowy wywiad – pyta w nim między innymi o to, w jaki sposób była eksploatowana, czy była już wcześniej naprawiana, a jeśli tak, to co uległo awarii. Wystarczy zatem jedna wizyta w warsztacie, by przekonać się, czy zatrudnieni w nim fachowcy zachowują się profesjonalnie. Każda naprawa powinna zostać poprzedzona sporządzeniem szczegółowej umowy, w której zostanie przedstawiony opis świadczonych usług oraz kosztorys.