2 czerwca 2017

Kategoria:
Inne

W jaki sposób wybrać najlepszą drukarnię?

Druk to jeden z najstarszych sposobów przekazywania różnego rodzaju komunikatów – wykorzystywany jest w produkcji książek, prasy, reklam i wielu innych nośników informacji, bez których trudno sobie wyobrazić zwykłe, codzienne funkcjonowanie. Praktycznie każde przedsiębiorstwo wykorzystuje w swojej działalności możliwości jakie daje druk, chociażby do wytwarzania ulotek i materiałów reklamowych. Samodzielne ich drukowanie – szczególnie jeśli zależy nam na wysokiej jakości – jest w większości przypadków niemożliwe, dlatego należy powierzyć to zadanie profesjonalnej drukarni. Na co zwrócić uwagę przed powierzeniem danej firmie naszego zlecenia?

Doświadczenie na rynku

Recepta na utrzymanie się na rynku pośród konkurencji jest pozornie bardzo prosta – wystarczy świadczyć usługi wysokiej jakości, zachować profesjonalizm i umieć przyciągnąć do siebie klientów. Niestety, nie wszystkim firmom się to udaje i wiele z nich kończy działalność niedługo po wejściu na rynek. W związku z tym jeśli chcemy mieć pewność, że wybrana przez nas drukarnia oferuje solidne usługi, trzyma się ustalonych terminów i generalnie postępuje uczciwie w stosunku do klienta, powinniśmy w pierwszej kolejności sprawdzić od jak dawna funkcjonuje na rynku. Założenie jest proste – jeśli firmy istnieje nieprzerwanie od dłuższego czasu, oznacza to, że jakość świadczonych przez nią usług wyróżnia ją wśród konkurencji i przyciąga klientów.

Portfolio i rekomendacje klientów

Kolejnym dobrym wyznacznikiem jakości usług drukarni jest renoma obsługiwanych przez nią klientów. Znane marki bardzo dużą uwagę przywiązują do tego, by ich zlecenia były wykonywane przez profesjonalistów. Warto zatem wejść na stronę internetową danej drukarni i sprawdzić, jakich klientów posiada w swoim portfolio. Przykładem jest drukarnia Interdruk, która obsługiwała już takie marki jak PZU, Grupa Wydawnicza Foksal czy Wydawnictwo C.H Beck.

Zakres świadczonych usług

Każda drukarnia posiada własną ofertę – składać się ona może między innymi z druku offsetowego, drukowania książek, plakatów, materiałów reklamowych czy lotek. To, którą drukarnię wybierzemy powinno być przede wszystkim uzależnione od tego, czy możemy jej powierzyć realizację potrzebnych nam materiałów. Generalnie lepszym rozwiązaniem jest nawiązanie współpracy z jedną drukarnią, która jest w stanie wykonać wszystkie nasze zlecenia, niż szukanie pomniejszych, wyspecjalizowanych wykonawców.